Duben 2010

Něco o Jodelle Ferland/Bree

23. dubna 2010 v 9:43 | Medůza182 |  Twilight saga
Jodelle Ferland- tak tahle ztvární mladou novorozenou upírku Bree. Musím uznat, že jsem trochu zklamaná. Na většině fotek vypadá na deset. . . ale stejně vám sem dám životopis:)
Životopis
Mladá, velmi talentovaná herečka Jodelle Micah Ferland se narodila 9. 10. 1994 v Nanaimo, městě v kanadské Britské Kolumbii, má ještě starší sestru a bratra. Do světel ramp vstoupila v roce 1998 rolí v seriálu Cold Squad a za dva roky poté již účinkovala v prvním filmu (byť jen televizním) Mermaid. Její ztvárnění holčičky, která se není schopna vyrovnat se smrtí otce, bylo natolik věrohodné a poutavé, že jí vysloužilo nominaci na cenu Emmy (televizní obdoba Oscarů) a stala se tak prozatím nejmladší nominovanou herečkou vůbec.

Poté následovalo několik dalších seriálů - Dark Angel (2000), Smallville (2001) a Collector (2004) a objevovala se čím dál více i ve filmech - televizní Trapped (2001), horror They (2002) a bohužel dosti špatný remake horroru z roku 1976, Carrie (hrála titulní hrdinku v dětství) dle předlohy Stephena Kinga. Jisté déja-vu mohla J. F. cítit, když se v roce 2004 objevila v seriálu Kingdom Hospital, který napsal opět King a byl to zase remake - tentokrát famózního seriálu Larse von Triera Království. Slečna Ferland si zde provedla malý nácvik na Silent Hill - proháněla se po chodbách v roli ducha holčičky Mary Jensen, který se zoufale snaží dojít klidu.

V roce 2005 ji Terry Gilliam obsadil coby Jelizu-Rose, dívku, jejíž otec zemře na předávkování (že by zase déja-vu?) a ona zůstává sama na farmě uprostřed obilných lánů, do své hříčky Tideland, kde předvedla naprosto neuvěřitelný výkon - byla vzteklá, roztomilá, křehká a nevinná i ďábelsky svůdná a dokonale zatlačila do pozadí všechny ostatní herce. O rok později se dočkala role ve filmu, který měl asi největší potenciál, ji nějak představit celosvětové veřejnosti - horroru Silent Hill, kde již tradičně fenomenálním způsobem ztvárnila dvojroli Sharon/Alessy, duší dvou dívek, kterých se dotkly poskrvněné pařáty mrtvého města Silent Hill.

zdroj: osobnosti.cz

Nějaké fotky:Jodelle v Silent Hill... ten film jsem neviděla, prej je to docela krutý :D


a konečně Jodelle jako Bree :)
blab.la

A tady ještě pár fotek:)
ghf
kuikui
v silet hil
A někde zase vypadá jako magor:oD

Krátký druhý život Bree Tannerové

23. dubna 2010 v 9:17 | Medůza182 |  Twilight saga
Takže, jediná Bree, která ve 3. díle Zatmění figurovala, byla novorozená upírka, která se vzdala v bitvě s Victoriinými novorozenými upíry. Ze všech sil se snažila nezabít Bellu, když s Edwardem přišli za vlky a Cullenovými na bojiště. Ovšem přišli Volturiovi v čele s Jane, a i přes Carlisleovu snahu Bree zachránit a jeho ochotu přijmout ji do rodiny Cullenových, Bree zničili. Kniha má mít asi 200 stran a má vyjít tuším v létě. Původně měla výt napsaná ještě před Twilightem, aby se herci vžili do rolí a abychom my prostí smrtelní čtenáři věsěli něco více o upírském světě. Více jste se ovšem mohli dočíst v předchozím článku. Tak jak? Koupíte si The short second life of Bree Taner ala Krátký druhý život Bree Tannerové?
já:p

Soutěž o nejhoršího sourozence 2009

23. dubna 2010 v 8:59 | Medůza182 |  Soutěže
Nazdar, lidi. Jak je již z názvu poznat, jde o nejhoršího sourozence roku 2009. Upřímě je mi vás líto, protože zaručeně vyhraju. Zaručeně.
Takže stačí napsat a) přezdívku, obec města
                                  b) 3 nejhorší křivdy, jaké vám váš sourozenec udělal
                                  c) co byste chtěli na diplom
Bereme 10 přihlášených, v každém kole vypadne 1 soutěžící. Na konci nám vyjde ten chudák s nejhorším sourozencem roku 2009. UPOZORNĚNÍ: možná se taky zůčastním!  :D
kniha smrti

Pozor! Pozor! Pozor! Stephenie Meyer napsala novou knihu - jmenuje se The Short Second Life of Bree Tanner!

21. dubna 2010 v 18:52 | Medůza182 |  Twilight saga
Pozor! Pozor! Pozor! Stephenie Meyer napsala novou knihu - jmenuje se The Short Second Life of Bree Tanner!
Jde o novelu vyprávěnou z pohledu mladičké Bree, upírky, která se zrodí ve třetím dílu ságy Twilight Eclipse! "Příběh skvěle vysvětluje spoustu věcí, které Bella nikdy nezažila," vysvětlila Stephenie.

Spisovatelka na svém dlouho utajovaném díle začala pracovat dávno předtím, než vyšlo Twilight: "Původně měla být tahle knížka oficiálním průvodcem celou ságou, byla ale příliš dlouhá, tak jsem ji schovala do šuplíkul"

Nakladatel naštěstí Stephenii přemluvil, a tak konečně spatří světlo světa úžasný příběh o Bree a o událostech, ke kterým došlo v Seattlu, když Victorie stavěla armádu novorozených!

Jak bude vypadat obálka, se zatím neví, jisté ale je, že v USA knížka vyjde už 5. června a Stephenie se navíc postarala o to, aby z každého prodaného kusu putoval jeden dolar Americkému Červenému kříži, který pak obnos pošle zdevastovanému Haiti a Chile.
A pozor- já pro vás oběvila i fotku, jak by to asi mělo vypadat... i když se to samozdřejmě 6krát změní:)
nova-kniha-s-m

Než by majitel nechal psa v útulku, raději ho ubil a mrtvé tělo vrátil do kotce

20. dubna 2010 v 19:01

Než by majitel nechal psa v útulku, raději ho ubil a mrtvé tělo vrátil do kotce

Policisté na Tachovsku vyšetřují smutný případ týrání zvířat. V této souvislosti hledají majitele psa, který se chtěl nejspíš zbavit svého zvířete. Nejdříve ho asi odvedl do útulku, pak se však pro něj vrátil a zabil ho. Mrtvé tělo našli pracovníci útulku v jednom z kotců. Policie po majiteli psa pátrá. Na týrání upozornila TV Prima.
Majitel přivedl psa do útulku - poté ho umlátil
zdroj:
TV Prima
Dnes 13:05 - Tachov
Strážníci našli při prohlídce bývalých kasáren v Tachově u útulku přivázaného psa, kterého přivolaní pracovníci zařízení dali do jednoho z kotců. Jenže zvíře někdo později odvedl, pravděpodobně jeho pán, neboť pes by jinak s cizím člověkem sám nešel.
Mimo Záchrannou stanici živočichů v Tachově pak zvíře zabil a tělo vrátil zpět do jednoho z kotců, kde ho našli druhý den pracovníci útulku. Důvodem zřejmě bylo to, že majitel nechtěl platit poplatek útulku za psa. Provozovatelka útulku už podala trestní oznámení na neznámého pachatele.
Policie
nyní pátrá po majiteli zabitého psa a obrací se s žádostí o pomoc také na veřejnost. Lidé by psa mohli poznat a navést kriminalisty k jeho majiteli.
Moje poznámka: Tak, dneska jsme se naladili tak trochu smuteční vlnu.
Jen tak to ale někoho trkne. A samozdřejmě piště komentáře!
:.)


Lidičky, je to sice delší, ale přečtěte si to! A šiřte dál na své blogy

20. dubna 2010 v 18:56 | Medůza182 |  Ostatní
Lidičky, je to sice delší, ale přečtěte si to! A šiřte dál na své blogy

SMUTNÝ PŘÍBĚH ŠTĚŇÁTKA :´o((Nepamatuji si toho moc o místě, kde jsem se narodil. Bylo to stísněné a tmavé místo a lidé si s námi nikdy nechodili hrát. Pamatuji si maminku a její měkkou srst, ale byla často nemocná a velmi hubená. Měla jen velmi málo mléka pro mě a mé bratříčky a sestřičky. Pamatuji si, že mnozí z nich umřeli a velmi mi chyběli.


Pamatuji si na den, kdy mě vzali od maminky. Byl jsem velice smutný a vystrašený. Moje mléčné zoubky sotva vyrostly a opravdu jsem měl být ještě u maminky, ale ona byla taková nemocná a lidé stále mluvili o tom, že chtějí peníze a jde jim na nervy ten nepořádek, který já a moje sestra děláme. Tak nás dali do klece a vzali na neznámé místo. Pouze nás dva. Choulili jsme se k sobě a byli jsme tak vystrašení. Stále nás nikdo nepřišel pohladit. Tolik nových věcí, zvuků a pachů. Jsme v obchodě, kde je tolik různých zvířat. Některá piští, jiná mňoukají, další pípají. Moje sestřička a já jsme natlačení v malé kleci. Slyším i jiná štěňátka. Vidím lidi, kteří se na mne koukají, líbí se mi ,,malí lidé´´- děti, vypadají tak mile a směšně, jakoby si chtěli se mnou hrát. Celý den zůstáváme v malé kleci; někdy protivní lidé bouchnou do naší klece a vylekají nás. Často nás vyndávají ven, aby nás ukázali lidem. Někteří jsou jemní, jiní nám způsobují bolest; vždy slyšíme: ,,Ach, jací jsou rozkošní, chtěl bych jedno domů, ale nikdy si nás nikdo nevezme.


Moje sestřička minulou noc zemřela, když byla v obchodě tma. Položil jsem si hlavu na její jemný kožíšek a cítil jsem, jak život uniká z jejího malého hubeného tělíčka. Slyšel jsem je mluvit, že byla nemocná a že by mne měli prodat za sníženou cenu, abych co nejdříve opustil obchod. Myslím, že moje slabé zavytí bylo jediným projevem smutku nad mojí sestřičkou, neboť její tělíčko ráno vzali ven z klece a nevím jak s ním naložili.


Dnes přišla jedna rodina a koupila si mne! Och, šťastný den! Je to milá rodina. Opravdu, opravdu mě chtějí! Koupili mi misku a krmivo a malé děvčátko mne drží tak něžně v náručí. Mám ji tak rád! Mamka a taťka říkali, že jsem milé a krásné štěně! Dostal jsem jméno Anděl, neboli Andílek. Rád olizuji mé nové lidi. Rodina se o mne výborně stará, mají mne rádi a jsou něžní a milí. Jemně mne učí, co je správné a co ne, dávají mi dobré jídlo a moře lásky. Chci se jenom zavděčit těmto úžasným lidem. Mám velmi rád malé děvčátko a rád si s ním hraji a honím.


Dnes jsem byl u veterináře. Bylo to zvláštní místo a já jsem se bál. Dostal jsem nějaké injekce, ale moje nejlepší kamarádka, malé děvčátko, mne jemně držela a povídala, že to bude v pořádku. Tak jsem se uklidnil. Veterinář musel říkat něco smutného mé milované rodině, protože vypadali strašně smutní. Zaslechl jsem něco jako ,,silná dysplazie kloubů´´ a něco o mém srdci. Zaslechl jsem veterináře zašeptat něco o rádoby chovatelích a že moji rodiče určitě nebyli testovaní. Nevím, co to všechno znamená, ale bolí mne vidět moji rodinu takovou smutnou. Ale stále mne milují a já je mám také stále velice rád.


Už je mi 6 měsíců. Ve věku, kdy jsou jiná štěňátka silná a bláznivá, mne hrozně bolí jenom se pohnout. Bolest nikdy nepřestává. Bolí mne běhat a hrát si s mým milovaným děvčátkem a těžko se mi dýchá. Snažím se ze všech sil být silným štěňátkem, jakým bych měl být, ale je to těžké! Láme mi to srdce, když vidím děvčátko takové smutné a když slyším mamku a taťku říkat, že ,,asi už nastal ten čas´´. Několikrát jsem byl na tom místě u veterináře a zprávy nikdy nebyly dobré. Vždy mluví o ,,dědičných problémech´´.


Já přeci chci jen cítit teplé sluneční paprsky, hrát si a tulit se k mojí rodině. Minulá noc byla nejhorší. Bolest byla mou stálou společnicí. Teď už mne bolí i se postavit a napít se. Chci se postavit, ale můžu už jen kňučet bolestí.


Vzali mne naposledy do auta. Všichni jsou takoví smutní a já nevím proč. Byl jsem zlý? Snažil jsem se být hodný a mít všechny rád. Co jsem udělal špatně? Och, jen kdyby ta bolest pominula! Kdybych jen mohl usušit slzy mého děvčátka! Vystrčím jazyk, abych jí olíznul ruku, ale můžu jen zakňučet bolestí.


Stůl u veterináře je takový studený. Tak hodně se bojím. Všichni lidé mne objímají a hladí. Pláčí do mého kožíšku. Cítím jejich lásku a smutek. Podařilo se mi jemně oblíznout jejich ruce. Ani veterinář nevypadá dneska tak přísně. Je jemný a cítím jakousi úlevu. Děvčátko mne drží jemně a já jí děkuji za všechnu lásku, co mi dala. Cítím jemné píchnutí v přední tlapce. Bolest začíná ustupovat. Cítím, jak na mne jde klid. Teď můžu něžně olízat její ruku. Začínám vidět sny: vidím přicházet mojí maminku a mé bratříčky a sestřičky na vzdáleném zeleném místě. Říkají, že tam není bolest, jen pokoj a štěstí. Dávám mé rodině sbohem jediným způsobem, který znám - slabým zavrtěním ocásku. Doufal jsem, že s nimi strávím hodně, hodně měsíců, ale nebylo mi to souzeno. ,,Víte´´, povídal veterinář, ,,štěňata v pet-shopech nepochází od etických chovatelů´´. Bolest teď ustává a já vím, že přejde mnoho let, než uvidím svou milovanou rodinu znovu.Kdyby se to jenom všechno událo jinak.
Tenhle příběh koluje po internetu, dejte si ho taky na svůj blog ať už se tohle nikdy nestane! Prosím...!!! Vám přece taky musí být líto toho štěňátka, ne?!

Můj názor: Myslím, že je rozumné nechat něco takového kolovat po internetu. Jen bych to napsala trochu jinak- jako že nerozumí řeči, jen odhadují a cítí lásku v očích lidí apod. To by jste se u toho třeba i rozbrečeli:D Každopádně, dejte si to na blog, šiřte zprávu jako já dál a dokažtem že nejste jako ti lidé ze zvěrokruhu a ti chovatelé, že jste spíše jako ta milá rodinka, která se o štěně staralo až do ůplného konce. Kontrolní otázka: Kolik kapesníků jste vysmrkali? :)

Z obličeje lze vyčíst charakter, rodinné vztahy i zdravotní obtíže

18. dubna 2010 v 15:36 | Medůza182 |  Ostatní
Z obličeje lze vyčíst charakter, rodinné vztahy i zdravotní obtíže
Nos na Karla Rodena prozrazuje, že je vůdčí osobnost, hranaté oči Jiřího Langmajera vypovídají o jeho ctižádosti, ty kulaté Libuše Šafránkové zase poukazují na spoustu citu. A Jan Kraus? Ten se může pochlubit pahorkem geniality. Tohle vyčetla z obličejů našich celebrit znalkyně fyziognomie Eliška Landovská.
Každá část tváře popisuje prý soubor určitých vlastností, které se navzájem prolínají.
FOTO: Petr Hloušek, Právo

Už ve starém Babylonu

Číst tváře druhých se lidé snaží od nepaměti. Nejstarší písemné zmínky o fyziognomii pocházejí ze starého Babylonu. V antických Athénách byl zaznamenán výrok jednoho pouličního fyziognomika, který ještě mladého a neznámého filozofa Sokrata charakterizoval slovy: "Tento člověk je obětí své smyslnosti a velký pijan." Čtení charakteru člověka z rysů jeho obličeje bylo koncem 18. století nejoblíbenější společenskou hrou na evropských dvorech. Charismatický švýcarský pastor Johann Caspar Lavater dokonce prohlašoval, že je schopen se zavázanýma očima vybrat mezi 10 000 nosy ty královské! Ve své knize Fyziognomické fragmenty zaznamenal přes 20 000 portrétů slavných i neznámých lidí.
Dnes 15:00
"Každá část naší tváře popisuje soubor určitých vlastností, které se navzájem prolínají. Stejná vlastnost je tak potvrzena z několika stran. Z obličeje vyčtete jak charakterové vlastnosti, tak rodinné vztahy, ale i zdravotní potíže. Když se na člověka pozorně podíváte, můžete odhadnout, jak to s ním bude v budoucnosti," vysvětluje na úvod osmačtyřicetiletá astroložka.

Znak chytrosti Conneryho

Obličej se podle Landovské dělí na tři sféry - od vlasové linie až po obočí, od obočí nad horní ret a od horního rtu na hranu brady. V té první dominuje čelo. Vysoké je znakem inteligence, sbíhající se čelo signalizuje intelekt jen v jedné oblasti. Dvě či tři vodorovné vrásky na čele jsou podle 3000 let starého čínského učení siang mien považovány za indicii štěstí. Široké pak značí přímočarost a cílevědomost.
Eliška Landovská
Eliška Landovská
FOTO: Petr Hloušek, Právo
"Ženy, jimž vytváří vlasový porost na čele písmeno M, jsou něžné a oplývají fantazií. Muži s touto linií bývají chytří a často kariéristé. Typické mužské kouty znamenají kreativitu, důkladnost a vstřícnost. Ukazují ale i na přebytek testosteronu," vyjmenovává Eliška.
Když se na obličeji a na hlavě zaměříme na inteligenci, nevypovídá o ní ale zdaleka jen vysoké čelo. Důležité je i posazení uší a jejich tvar. Znakem inteligence všeobecně je, když jsou jejich špičky v rovině s obočím. "Když jsou uši hodně vysoko, jako například u Seana Conneryho, znamená to, že je člověk hodně chytrý. Když jsou nízko, jde křivka inteligence dolů," tvrdí astroložka.
 Co prozradí obličej o slavných osobnostech
 Jaromír Jágr
Jaromír Jágr s knihou Poznej sám sebe: Tajemství těla, duše a mysli autorů Mariana Jelínka a Jiřího Kuchaře.
FOTO: PRÁVO/Michaela Říhová,
Krásně vyvinutý palác kariéry mezi obočím, dlouhé husté obočí značí energii a vytrvalost, jasné oči vitalitu. Lehký důlek na bradě znamená, že je ve skutečnosti jiný, než se jeví na první pohled. Brada dobře vyvinutá, kulatá vypovídá o energii a vitalitě a hmotném bohatství i ve stáří.
Karel Roden
Karel Roden
Karel Roden
Vysoké čelo vypovídá o inteligenci, husté a rovné obočí zase o energii a vitalitě, ovšem jeho poloha nízko nad očima je znakem netrpělivosti. Rovný, dobře utvářený nos znamená, že ho na jeho cestě téměř nic nezastaví. Rovná linie mezi rty naznačuje, že dokáže říkat i nepříjemné pravdy, je vždy svůj. Oblast brady je menší, v poslední části života bude ubývat energie a poroste potřeba odpočinku.
Zuzana Bydžovská
Českého lva za nejlepší ženský výkon v hlavní roli získala Zuzana Bydžovská za výkon ve filmu Bohdana Slámy Venkovský učitel.
FOTO: Roman Vondrouš, ČTK
Široké obočí je projevem dostatku životní energie. Vysoké lícní kosti svědčí o tom, že je velmi citlivá a jemná, schopná vroucně milovat. Hluboké vrásky na čele znamenají mnoho starostí v rodinných záležitostech.

Hledáte boháče? Hlídejte uši!

Podle Elišky jsou uši jedním z nejvýznamnějších orgánů v obličeji. "Vnější hrana ucha je páteř, níž pak pánev. Podle toho, jak je ucho zahnuté, lze pak říct, jak jsou s ním spojované části těla v pořádku, či v nepořádku. Když je zahnutí malé, je v té oblasti problém."
Zajímavý je podle Elišky i lalůček. Jeho velikost a masitost je prý úměrná i moudrosti a přehnané upřímnosti. A pokud o někom uslyšíte, že má čich na peníze, bude mít ten dotyčný jistě lalůček pěkně vyvinutý. Ne nadarmo se mu říká lalůček bohatství.
Odstávající uši jsou zase podle znalkyně známkou deprivace v dětství. "Všimněte si, že je má většina dětí z dětských domovů. Když se tak dítě už narodí, měla pravděpodobně maminka v těhotenství velké citové problémy. Jinak byly o cit ochuzeny," vysvětluje a hned dodává:
"Uši se ale mění. A když takový človíček najde potom někoho, kdo mu dá lásku, srovnají se. Stejně člověku pomůže, když se přišijí. Jinak je třeba čekat, protože uši rostou celý život až do skonu a obličej se s léty mění. A není to jen u mužů. Staré dámy je mají většinou velké, ale málokterá je nosí odhalené, takže to není tolik vidět."
Každá vráska na obličeji o něčem vypovídá, tvrdí astroložka Eliška Landovská.
Každá vráska na obličeji o něčem vypovídá, tvrdí astroložka Eliška Landovská.
FOTO: Petr Hloušek, Právo
Uši hranaté značí inteligenci a ve spojení s hladkým a dobře vyvinutým čelem jsou znakem šťastného dětství. Zakulacené vypovídají o inteligenci a navíc je u takových jedinců velmi pravděpodobný blahobyt. Pozor na špičaté - jsou prý znakem vychytralosti a pokrytectví.
Malé jsou sice hezké, ale je v nich málo energie a jejich nositel nemívá výdrž. Barva uší mluví zase o tom, jak jsou v pořádku vnitřní orgány.

Oko, do duše okno

Oči jsou známkou toho, jakým způsobem člověk pociťuje lásku či nenávist, jak je schopen v těchto emocích jít do hloubky. Čím jsou větší, tím více je tam citu. "Nejlépe jsou na tom s city kulaté oči, jaké má například princ William po mamince Dianě, Harrison Ford či Libuška Šafránková. Krásně kulaté má i Johnny Depp, ale nemá rovnou linii mezi rty, takže bude nejspíš vztahovačný," soudí znalkyně fyziognomie.
Například Karel Roden má ovšem oči užší, což podle ní svědčí o uzavřenosti. Hranaté jsou znakem lidí velice ctižádostivých, kteří si nepouštějí ostatní blízko k tělu, spíš se druzí ucházejí o ně. Má je Jiří Langmajer i Mick Jagger z Rolling Stones.
Záleží také na tom, jak jsou daleko od sebe. "Ideální vzdálenost je, aby šířka oka byla stejně velká jako prostor mezi nimi. Když je má někdo blíž, znamená to zahleděnost jedním směrem, když daleko od sebe, je to znakem širokého záběru. Takové má například Karel Gott. Pak jsou oči, které mají koutky nahoru. To jsou lidé velice šaramantní, ale ve vztazích nestálí, jako je třeba George Clooney. Spadlé koutky, jako má Paul McCartney, mají lidé, kteří své partnery hluboce milují a ostatní jsou s nimi rádi."
Na otázku, co znamenají vystouplé oči, odpovídá: "Ty značí problém se štítnou žlázou. I ta ale souvisí s citem. Potíže se štítnou žlázou znamenají, že člověk není přijímán a vnímán tak, jak by sám chtěl. Zpravidla to bývají lidé hodně majetničtí. Mají strach, že je ten druhý opustí, a snaží se ho k sobě připoutat. Čím víc si ho ale drží, tím víc je ten druhý opouští, hovoří se o nich jako o citově nestálých."
Lucie Vondráčková
Lucie Vondráčková a Dalibor Janda na křtu CD Hvězdné duety
Lucie Vondráčková a Dalibor Janda
FOTO: Michaela Feuereislová
Vysoké čelo s obloukovou vlasovou linií svědčí o odvaze a vysoké inteligenci. Obočí je výrazné, vyjadřuje kromě energie a vitality i pevnost v zásadách. Zklame-li ji někdo, druhou šanci nedostane. Kulaté oči znamenají citovost a empatii. Lehce zvednutý nosík zase dodává trochu lehkomyslnosti. Pěkná brada je pak znakem úspěchu.
Princ William
Princ William
FOTO: Toby Melville, Reuters
Široké a vysoké čelo je znakem inteligence, bohatství a prosperity. Ve střední části čela je skvrnka - matka mu brzy zemřela. Obočí nízko nad očima je znakem netrpělivosti. Vnější koutky očí jsou lehce zkoseny nahoru - silné vášně a city nemusejí mít u něho dlouhé trvání. Uši vysoko nasazené potvrzují inteligenci. Nos je poměrně velký, značí odvahu a schopnost se prosadit. Rty jsou souměrné, je v nich rovnováha v citech.
Jiří Langmajer
Jiří Langmajer
Hranaté oči značí ctižádost i to, že se o něj lidi ucházejí víc než on o ně. Obočí nízko nad očima znamená netrpělivost, výrazný nos schopnost se prosadit. Důlek v bradě signalizuje, že je jiný na první pohled než ve skutečnosti, střeží si své soukromí.

Pozor na úzké rty i čelo

Když jsou oba rty vyrovnané, příjem i výdej citů je v rovnováze. Horní ret vypovídá o schopnosti city vydávat, spodní o potřebě přijímat. Spousta lidí, jako například Josef Abrhám, má velice úzký horní ret a spodní výrazně větší, takže potřebují víc citu a lásky, než jsou schopni dávat.
Když tvář rozdělíte přesně na polovinu, každá je jiná. Levá je totiž citová, proto je nad srdcem, pravá rozumová. "Všimněte si, že někdo má také pravou stranu rtu užší než na levé straně. U pusy je důležité, aby její linie byla rovná, pak je u člověka dostatek jak zdravého rozumu, tak i citu. Taková osoba ale umí udělat i nepopulární rozhodnutí, říká věci na rovinu, někdy jí trochu chybí diplomacie. Na světě jsou ale lidé, kteří mají linku mezi rty do obloučku, třeba Miro Žbirka. Ti jsou pak velice křehcí a emocionálně zranitelní," pokračuje odbornice.
Co je pravdy na tom, že lidé s úzkými rty jsou zlí? "Na našich rčeních je mnoho moudra. Ale abychom se nedotkli někoho s úzkými rty. Co můžeme odpovědně říct je, že citová složka té osobnosti rozhodně není dominantní."
Zlý člověk je podle Elišky ten, který má k úzkým rtům ještě malé, zapadlé oči a husté obočí. Opravdoví krutí kriminálníci mají velice úzké čelo, vlasy jim rostou hodně nízko. Rakouský tyran vlastní dcery Josef Fritzel měl k tomu ještě asymetrický obličej.

Vyspat se do růžova

Důležitá je i barva obličeje. Vypovídá o tom, jak je člověk celkově vyladěný a zdravý. Ideální je při probuzení lehce růžová, když se vzbudíme bledí až zelení, tak to dobré nebude. Zajímavé jsou i tváře. Hned pod očima je tzv. palác dětí. Pakliže lidé mají tuto část poměrně hladkou, dobře vybarvenou, mají úspěšné, spokojené děti. Jestliže se ale v této oblasti objeví nějaký flek či vráska ve věku, který tomu neodpovídá, pak to značí, že s dětmi je nebo bude nějaký problém. Při starostech s dětmi nám toto okolí také tmavne.
Kruhy těsně pod spodním víčkem ukazují oblast srdce, pod tím je oblast střeva, pak ledviny. Souvisejí ale také se vztahy, takže buď tito lidé moc, nebo málo pijí, nebo mají problém ve vztazích, nejspíše obojí.
Čím větší nos, tím větší průraznost jeho nositele...
Čím větší nos, tím větší průraznost jeho nositele...
FOTO: Petr Hloušek, Právo
Střední zóna tváří mluví o emocionálním životě ve věku od 35 do 50. Někomu se totiž právě v této oblasti udělá ve tváři najednou vráska. Může být známkou nějakého citového zklamání. Plné tváře značí štěstí v rodinném životě, jsou příjemnější, jako by člověk inklinoval k pratvaru, kterým je koule. Proto na nás většinou mile působí malé děti, s kulatými tvářičkami. Lidé s vystouplými lícními kostmi a propadlými tvářemi jsou uzavření. Má je třeba Clint Eastwood nebo náš herec Vladimír Dlouhý. Něco jiného jsou vysoké lícní kosti v plných tvářích, jež jsou znakem půvabu a krásy, takové mají slavné Češky Eva Herzigová a Pavlína Němcová.

Z obočí vyčteme energii

Obočí vypovídá o tom, na jaké úrovni komunikuje náš rozum s city. Záleží, jak vysoko je nad očima. Když padá k očím, je to znak netrpělivosti. Poměrně nízko má obočí i oči u sebe princ Charles, což je zahleděnost jedním směrem. Někdy jde o deficit emocionální inteligence. U obočí záleží i na tvaru. "Když jsou vidět nadočnicové oblouky, je to člověk otevřený, optimistický, který má rád druhé. Téměř ideální oblouček má Kateřina Brožová.
Obočí ve tvaru kyje, užší na začátku než na konci, mají lidé ctižádostiví, vztahovační, schopní reagovat velice prudce na křivdu, ať už je skutečná, nebo jen zdánlivá. S takovými musíte jednat opatrně, stejně jako s lidmi, kteří mají huňaté a zakroucené obočí, jako měl Leonid Brežněv," radí Eliška a pokračuje:
"U mužů je ideální pravidelné, rovné obočí. Znamená, že energie proudí tak, jak má, že je tam určitá vyrovnanost. Mezi obočím a kořenem nosu je tzv. palác kariéry. Pokud je obočí srostlé, bude to s kariérou člověka nevalné. Když se mezi něj vejdou dva prsty, kariéra pokračuje slibně, když tři, je úžasná. Karel Gott má hodně daleko obočí.
Kolmé silné vrásce uprostřed čela se říká Damoklův meč. Takový člověk má spoustu dobrých přátel a příznivců, ale stejné množství zarytých a krutých nepřátel."

Velký nos: velký duch

Velikost nosu a to, jak ční z obličeje, značí, jak průrazně se člověk projevuje vůči světu. "Čím větší, tím větší i průraznost jeho nositele, vzpomeňte na Cyrana. Nos je třeba nejpozitivnějším rysem fyziognomie Karla Rodena. Souvisí to i s výbornou intuicí, kterou má," notuje si odbornice. Nos, jaký mají Dustin Hoffman a Jiří Langmajer, se naopak vyskytuje u lidí, kteří si vždycky dělají jen to, co sami chtějí. To ostatní pro ně není až tak důležité. Pak jsou tzv. římské nosy, krásné rovné, jako měl Napoleon. Život i kariéra jdou rovně. Cesta těchto lidí je přímá, málokdy to bývají hajzlíci.
Pršáčky poukazují na lehkovážnost, ale jsou to lidé okouzlující, půvabní, pochopitelně to platí jen u žen. Řecký nos je znakem moudrosti, měl ho i Alexandr Veliký. Pokud je moc špičatý, jde o zvědavce, strkající nos do všeho.

Brada ukazuje vůli

Brada značí vůli a výbojnost, proto je hodně vyvinutá u hodně bohatých a sebejistých lidí.
jako je třeba Bill Gates.
Buldočí brada signalizuje vytrvalost a krásně kulatá brada Drew Barrymoreové přinese úspěch až do stáří. Když je brada malá, ustupující, chybí vůle a vytrvalost k prosazení - takový člověk si ani o peníze říct neumí. Brada s výrazným důlkem uprostřed, jakou má Michael Douglas, znamená, že se člověk jeví jinak navenek než ve skutečnosti. Na vyloženě rozdělenou bradu pozor - jde o dvojí charakter, dvojí tvář.
Brada ukazuje vůli
Brada ukazuje vůli
FOTO: Petr Hloušek, Právo
Ať jste se o sobě tedy dozvěděli cokoli, v žádném případě si nad jednotlivými prvky své tváře nemusíte zoufat. "Vzhled člověka lze totiž s ohledem na vylepšení fyziognomického profilu vylepšit. Platí, že pokud se tvář pohladí, zahřeje se duše. A pokud vám některý váš rys nesedí, nezoufejte. Jestliže znáte své slabiny, znáte jistě i své silné stránky a ty můžete rozvíjet," uklidňuje Eliška Landovovská.
Vysoké a poměrně široké čelo svědčí o inteligenci a dobrých rodinných vztazích. Palác kariéry, oblast mezi očima, je široký a hladký. Oči kulaté a zářivé vypovídají o citovosti a laskavosti. Střední část obličeje v oblasti citů je výborně vyvinutá, znamená i starostlivost. Záleží jí na druhých lidech a na vztazích s nimi. Brada je kulatá, ale drobnější. V pozdějších letech bude ubývat energie a bude růst potřeba většího odpočinku.
Josef Abrhám
Josef Abrhám (68) se na Kouzelném kalendáři podílel spolu s Libuší Šafránkovou, Markem Ebenem, Tobiášem Vackem, Josefem Somrem, Janem Jiráněm a dalšími.
FOTO: Petr Horník, Právo
Široké čelo je znakem širokého záběru, husté obočí nízko nad očima netrpělivosti, kulaté oči vypovídají o citlivosti, ale protože jsou hluboko posazené, svědčí také o tom, že jejich majitel je introvert. Kruhy pod očima signalizují potíže v oblasti ledvin.
Kateřina Brožová
Kateřinu Brožovou znáte jako zpěvačku i herečku
FOTO: Divadelní archiv
Z jejího pravidelného obličeje lze vyčíst, že dokáže prohry změnit ve výhry. Tvar nosu vypovídá o odvaze se prosadit, rty o potřebě citu, ale i schopnosti cit dávat. V oblasti srdce těsně pod očima je vráska, proto je třeba hlídat přílišnou zátěž v této oblasti.
Vysoké a poměrně široké čelo svědčí o inteligenci a dobrých rodinných vztazích. Palác kariéry, oblast mezi očima, je široký a hladký. Oči kulaté a zářivé vypovídají o citovosti a laskavosti. Střední část obličeje v oblasti citů je výborně vyvinutá, znamená i starostlivost. Záleží jí na druhých lidech a na vztazích s nimi. Brada je kulatá, ale drobnější. V pozdějších letech bude ubývat energie a bude růst potřeba většího odpočinku.
Josef Abrhám
Josef Abrhám (68) se na Kouzelném kalendáři podílel spolu s Libuší Šafránkovou, Markem Ebenem, Tobiášem Vackem, Josefem Somrem, Janem Jiráněm a dalšími.
FOTO: Petr Horník, Právo
Široké čelo je znakem širokého záběru, husté obočí nízko nad očima netrpělivosti, kulaté oči vypovídají o citlivosti, ale protože jsou hluboko posazené, svědčí také o tom, že jejich majitel je introvert. Kruhy pod očima signalizují potíže v oblasti ledvin.
Kateřina Brožová
Kateřinu Brožovou znáte jako zpěvačku i herečku
FOTO: Divadelní archiv
Z jejího pravidelného obličeje lze vyčíst, že dokáže prohry změnit ve výhry. Tvar nosu vypovídá o odvaze se prosadit, rty o potřebě citu, ale i schopnosti cit dávat. V oblasti srdce těsně pod očima je vráska, proto je třeba hlídat přílišnou zátěž v této oblasti.
                                                                                                        

Povídka o muži Jiřím:D- předčasný důchod

17. dubna 2010 v 10:37 | Medůza182 |  Ostatní
Rád bych vám povyprávěl, jak jsem se vypořádal s tímto problémem u mé ženy Marty . Když jsem se loni rozhodl pro předčasný

 odchod do důchodu, bylo nevyhnutelné, aby Marta začala pracovat na plný

 úvazek, kvůli penězům, a abychom si udrželi určitou životní úroveň.

 Zakrátko na to co nastoupila, jsem si začal všímat toho, že stárne.

 Obvykle se vracím domů z golfového hřiště ve stejnou dobu jako ona z práce,

 a i přesto, že ví, jaký mám hlad, skoro pokaždé mi řekne, že si musí

 alespoň půl hodiny odpočinout, předtím než udělá večeři. Já na ní ale

 nezakřičím. Místo

 toho jí řeknu, aby mě vzbudila, až bude večeře na stole. Většinou obědvám

 v Grillu v pánském klubu, takže večeřet venku není přijatelné. Potřebuji

 přeci nějaké pořádné,doma vařené jídlo, když přijdu.

 Dříve myla nádobí hned, jak jsme dojedli, ale nyní ho často nechá ležet na stole ještě několik hodin po večeři. Snažím se jí co nejzdvořileji

 připomenout, každý večer několikrát, že se samo neumyje. Vím, že si toho

 velmi cení a je to pro ni motivující, protože ho vždy nakonec umyje, než

 jde spát. Myslím, že další symptom stárnutí je stěžování. Například si

 stále stěžuje, že je to těžké platit složenky během přestávky na oběd. Ale

 chlapci, bereme si je přeci v dobrém i zlém, takže se na ni jen usměju a

 nabídnu trochu povzbuzení. Řeknu jí, ať si to rozloží mezi dva nebo tři

 dny, a tím pádem nebude muset tolik spěchat. Také ji připomenu, že to, že

občas úplně vynechá oběd, ji zase až tak neublíží - jestli víte, co tím

 myslím.

 Myslím, že taktnost je jedna z mých velkých předností. Zdá se, že při

 vykonávání jednodušších prací si myslí, že si potřebuje několikrát

 odpočinout. Musela odpočívat, i když posekala pouze půlku trávníku.

Snažil jsem se neudělat scénu. Jsem férový muž. Řekl jsem jí, ať si

 vymačká sklenici čerstvých pomerančů a na chvíli se sedne. A když už si

 dělá jednu pro sebe, ať mi taky udělá jednu. Vím, že pravděpodobně vypadám

jako

 svatý, tím jak Martu podporuji. Neříkám, že taková ohleduplnost je lehká.

Pro mnoho mužů by to bylo pravděpodobně velmi těžké a pro některé snad i

 nemožné. Nikdo neví lépe než já, jak otravná může být stárnoucí žena.

 Nicméně, chlapi, jestliže použijete trochu víc taktu a méně kritiky u

 stárnoucí ženy, budu považovat čas strávený psaním tohoto článku za

 hodnotný. Přece si máme všichni pomáhat.. Podepsán Jiří Poznámka šefrédaktora:
 Jiří zemřel náhlou smrtí ve čtvrtek 26. června. Byl nalezen s extra

 dlouhým 50ti palcovým šroubovákem Big Bertha zaraženým do jeho pozadí.

 Byly vidět pouze 2 palce rukojetě... Jeho žena Marta byla zatčena, ale

porota složená pouze z žen, akceptovala její obhajobu, že si na něj

 Jiří naneštěstí velmi prudce sedl.

Malý příběh o ženách:p

17. dubna 2010 v 10:32 | Medůza182 |  Ostatní
V jednom městě vznikl obchod, ve kterém si může každá žena koupit
svého muže.
Má šest pater a kvalita mužů roste s každým patrem.
Je v tom ale jeden háček: jakmile již žena vejde na vyšší patro,
nemůže už sejít níž, pouze odejít východem bez možnosti návratu.
A tak vchází první žena s vážným zájmem o koupi muže.

V prvním patře vidí ceduli: "Tito muži mají práci". No, to už je
něco, můj bývalý ani práci neměl - pomyslela si žena, ale podívám
se,
co je výš.
Ve druhém patře byl nápis: "Muži zde mají práci a mají rádi děti"
Pěkné, ale podíváme se, co je výš.
Ve třetím patře byla tabulka: "Muži zde mají práci, mají rádi
děti a jsou neskutečně pěkní."
No čím dál tím líp - pomyslela si - ale výš to už musí být....
Ve čtvrtém patře si mohla přečíst: "Muži zde mají práci, mají
rádi děti, jsou neskutečně pěkní a pomáhají při domácích
pracích."
Sladké, jak sladké... Ale zkusím ještě o patro výš.
V pátém patře stálo: "Muži zde mají práci, mají rádi děti, jsou
neskutečně pěkní, pomáhají při domácích pracích a jsou ďábelsky
dobří v posteli". No to je neuvěřitelné, přímo zázrak - pomyslela
si žena - ale když to je tak skvělé tady, co musí být o patro výš!?!
A v šestém patře si velice překvapená žena přečetla: "Na tomto
patře již nejsou žádní muži. Patro bylo postaveno jako důkaz
toho, že vám ženským prostě nejde vyhovět."

Deník drakobijkyně- díl 1. (Šerý hvozd)

16. dubna 2010 v 21:07 | Medůza182 |  Deník drakobijkyně
Malá skupinka se prodírala lesem. Sem tam se ozývaly podivné zvuky, v křoví i korunách stromů něco šustilo- ať už jen vítr, či predátor, o tom mohli jen spekulovat. Zápoje větví však nepouštěly na zem žádné světlo a jen se skupinka vnořila do stínů lesa, ten se za nimi nemilosrdně uzavřel a vydal je napospas divokým bestiím. Tak šli, opanovaní strachem a nejistotou, celé hodiny. Ale mohli to být i minuty, to se ale v šeru lesa nedalo poznat. Zhruba v poledne překročili prokletou říčku D'nuil, přičemž se po nich rozehnala silná chapadla nějakého říčního tvora. Zhruba, když se začalo stmívat, lesem zaduněl vzdálený řev, při kterém se otřásala zem. Skupinka raději přidala do kroku, prodírala se houštím co nejrychleji. Z dáli bylo slyšet podivné dunění, jakoby někde hluboko za nimi dupal rozzuřený obr o zem. A do toho podivný křik nějakého obrovského ještěra. Skupinka si raději zkontrovala, jestli má po ruce krátký, ale ostrý nůž.
Tak dlouho postupovali, náhle podivně tichým lesem- už je nesledovaly tiché oči, čekající na jediný špatný krok. V korunách mocných stromů i keřů už se nepohnul ani lísteček, a to skupinku znervóznilo ještě víc. Sotva viditelně se sešeřilo, ale nikde se neozýval žádný podivný zvuk nočních tvorů, jen vítr tiše hrál na listy a větve. Došli na podivnou mýtinu- stromy byly vyrvány i s kořeny, všechny zpálené a zuhelnatělé. Byly tu však jistě už dlouho opuštěné- nikde žádné stopy v hlíně bez trávy a plevele, ovšem v některých kmenech byly děsivě hluboké rýhy a sem tam byla poodkrytá zešedná kost- většinou lebky vysoké zvěře a malých hlodavců- ani ti nestačili uniknout hněvu toho, co tuto zkázu způsobilo. "Můžeme tu přenocovat", navrhl muž v čele skupiny a sundal si ze zad těžký batoh. Ostatní následovali jeho příkladu a unaveně shazovali své batohy na suchou hlínu. Neopovážili se však rozdělat oheň, a tak si museli vystačit jen se sušenými rajčaty, kusem chleba a vodou. Poté si na sypkou hlínu rozložili deky, položili se na ně a mlčky sledovali oblohu nad sebou- to byla v Šerém hvozdu veliká vzácnost, protože stromy nepropouštěly dovnitř světlo a v jejich korunách sídlili podivní tvorové, takže se na ně nikdo neopovažoval vylést, i kdyby se mu to povedlo.
Vlastně byl zázrak, že jsou ještě na živu. Podle legend tu každý téměř poutník nepřežil čtyři dny. A naše nepočetná skupinka neviděla hvězdy od té doby, co i přes všechna varování poutníků, hospodských i sedláků vešli do Šerého hvozdu. Dnes je to čtvrtý večer.
Artemis, pružná elfka s půvabnými rysy, hvězdy milovala. A také milovala noc- voněla dobrodružstvím a svobobou. Vždy říkávala: ,,Dokud ti svítí hvězdy nad hlavou a zakrývá tě rouška tmy, jsi v bezpečí." Teď trávě sledovala hvězdy svýma zářivýma, světle šedýma očima. Takové oči se neviděly často- byly plné života a malých, roztančených jiskřiček. Její dokonalý, tmavý obličej rámovaly vlasy jasně hnědé barvy, měla dlouhé, štíhlé prsty a dlouhé, tenké a elegantní opálené nohy. Jak se jí tak v očích odrážela hvězdnatá obloha, zaduněla z hloubi lesa zase ta dutá rána, někde daleko v lese, sotva postřehnetulné zadunění i ten podivný, táhlý řev. Ani nevěděla jak, ale najednou se jí rozzářená obloha začala postupně zatmívat, až se propadla do tichého, klidného a plynulého spánku.
Ráno se, jako vždy, probudila mezi prvními. Argon právě balil poslední mísy, pánve a hrnce z večera. Na jednom z ožehnutých kmenů chrápal rezatý mladík, pihami posetý obličej protáhlý. Zdřejmě měl v noci hlídku a usnul. Všichni ostatní ještě spali, někteří klimbali- jen jeden spacák zůstal volný- Myrta se byla tradičně projít za ůsvitu. Hvozd byl zbarven do oranžova, lesy jemně šustily ranním vánkem a v korunách stromů jemě prozpěvovali malí ptáci. Sem tam se ozvala veverka, ale jinak byl všude klid. Artemis pružně vyskočila a protáhla se.,,Dobré jitro", pozdravil ji Argon a mírně se na ni usmál. Srdečně mu úsměv oplatila. ,,Dobré ráno, Argone."
Takový úsměv vehnal do většiny chlapců stud a tváře jim zabarvil ruměnec, Argon však jen nadále balil tábořiště. Tiše a obratně se pohyboval kolem napůl vyhaslého ohniště, ze kterého se dosud jemě kouřilo, a balil poslední věci do svého batohu.
,,Radši vzbudím ostatní- než se vymotají, bez problémů nachystáme snídani."
Argon kývl. ,,Myrta šla právě pro nějakou vodu, abychom ušetřili zásoby. Dal jsem jí mapu- kousek odtud je čistý potok. Je to divné- i přes pitnou vodu, která je tu vzácností, tam nejsou žádná zvířata, ba ani Anůr. To, co si tu vytvořilo tohleto spáleniště", rozhodil ruce kolem sebe, ,,, je asi moc vyděsilo."
Artemis se usmála. ,,Tak tobychom si měli pospíšit, než je ten strach přejde- ta obluda, co tohle způsobila, se asi ještě dlouho nevrátí."
Rychle a obatně spolu balili tábor a jemně vymotávali ze spacáků zbytky skupinky. Když posnídali půlku měkkého chleba s lahodným máslem (Ranom, rezatý, pihatý chlapec protestoval nad tím, že není mléko ani sýry či maso), vydali se dál. Měli před sebou dlouhou cestu, nyní zase jen temným, nepropustným lesem. A jakmile vkročili mezi první stromy, les se za nimi opět neprodyšně uzavřel a vydal je napospas hladovým, zvědavým očím, které už dlouho nic nejedli, protože se ukrývali před hrozícím nebezpečím. Hlad už přemohl obavy. Ale co když nebezpečí právě hrozilo o to více právě naší nepočetné skupince, jestliže na ně narazí ten běs, který už zdáli zahnal ty nejobávanější šelmy? Šelmy, které teď opět sledovaly každý jejich krok.

Ano, jak jste si již jistě všimli, příběh o vlčici už očividně nepostupuje, takže píšú něco ze světa Pána prstenů. Pište komentáře- hrbím se u toho už poměrně dlouho! :)

Co byste chtěli na diplom?

12. dubna 2010 v 18:53 | Terkys182 |  Soutěže
Ahojte, jistě jste se již doslechli o SONB, která se tu bude konat. Zatím se mi přihlásil 1 soutěžící, bereme ještě 4. Ale od každého bych potřebovala vědět, co by chtěl na diplom. A hlasujte pro mě zde!
orel

SONB započne!

11. dubna 2010 v 18:38 | Medůza182 |  Soutěže
Takže, vážení, rozhodla jsem se zvednout tomu tady návštěvnost. No- návštěvnost by ještě byla, ale komentáře nejsou! A navíc se mi nějak zalíbila výroba diplomů. A ještě navíc- nemáme tady žádné soutěže! Takže, milí, čtěte dále!

Přihláška: - přezdívka
                 - blog
                 - krátký text ( ve kterém opravím chyby, ale zase čitelně, jo?:))

Výhra: - trvalé a čestné 1. místo v knize výtězů
            - diplom
            - článek o VÁS! Napíšete mi pár informací a já z nich udělám článek, který vás bude do nebes vychvalovat!

Popis: Je to snadné. 1. pět přihlášených jde do 1. kola. V každém kole vypadne 1 soutěžící.
           Dám sem anketu a adresu vašeho blogu, ve které se bude hlasovat. 1 kolo- 3 dny.
           Protože se hraje jen s 5-ti soutěžícími, je jen 1. místo! Ale i o 2. nejlepším se zapíše pár vět do knihy vítězů. Kdo má nejlepší blog? Přihlaste se a zjistětě to- třeba jste to zrovna vy! Připomínám: HLÁSNĚTĚ PRO MĚ  V SONB!
klikačka

Ostatky polského prezidenta jsou už ve Varšavě, ulice pokryly květiny

11. dubna 2010 v 17:50 | Medůza182 |  Ostatní
Ostatky polského prezidenta jsou už ve Varšavě, ulice pokryly květiny
Letoun převážející tělo polského prezidenta Lecha Kaczyńského z ruského Smolensku přistálo krátce po 15:00 SELČ ve Varšavě na letišti Okencie. Na místě přílet očekávali příbuzní a politické špičky země, stejně jako davy lidí. Varšavané se už od poledne shromažďovali na trase, kudy byla rakev s ostatky prezidenta převážena, a podél cest kladli květy.
Vojáci na varšavském letišti vynášejí rakev s ostatky polského prezidenta Lecha Kaczyńského.
FOTO: Reuters
Dnes 15:10 - Varšava
(Aktualizováno: 17:37 )
Přímo na letišti se se svým bratrem přišel rozloučit jeho bratr Jaroslaw a Marta Kaczyńská, dcera prezidentského páru, která v jeden den přišla o otce i matku.
Na letišti se po vynesení rakve z letadla konala smuteční mše za prezidenta i dalších 95 lidí, kteří v sobotu zahynuli při katastrofě v ruském Smolensku. "Smutek, žal a bolest nyní cítí celá naše vlast a krajané na všech kontinentech," zaznělo v jejím úvodu z úst arcibiskupa Józefa Kowalczyka.
Bratr zemřelého polské prezidenta Jaroslaw Kaczynski před jeho rakví na Varšavském letišti.
Bratr zemřelého polské prezidenta Jaroslaw Kaczyński před jeho rakví na varšavském letišti.
FOTO: repro ČT 24
Truhla s ostatky Kaczyńského byla převezena do prezidentského paláce a poté bude umístěna v kapli, do níž bude mít přístup jen prezidentova rodina. Rozloučit se s Kaczyńským však budou moci později i obyčejní lidé.
Lidé se shromáždili před prezidentským palácem ve Varšavě a položili zde ve znamení úcty k zesnulému Lechu Kaczyńskému květiny.
Lidé se shromáždili před prezidentským palácem ve Varšavě a položili zde ve znamení úcty k zesnulému Lechu Kaczyńskému květiny.
FOTO: Petr Josek, Reuters
Datum pohřbu polské hlavy státu zatím nebylo stanoveno, rozhodne až rodina. Podle některých informací se uskuteční v sobotu.
V Krakově se shromáždily tisíce Poláků, aby při mši uctily zesnulého prezidenta Lecha Kaczyńského a jeho manželku.
V Krakově se shromáždily tisíce Poláků, aby při mši uctily zesnulého prezidenta Lecha Kaczyńského a jeho manželku.
FOTO: Reuters
Na internetu byly zřízeny stránky, na nichž mohou lidé vyjádřit rodinám zesnulých svou soustrast. Komentáře jednohlasně hovoří o strašlivé tragédii, která zemi postihla.
Květiny a svíčky před prezidentským palácem ve Varšavě
Květiny a svíčky před prezidentským palácem ve Varšavě
FOTO: Petr Josek, Reuters
V Moskvě se mezitím zdržují tři týmy polských expertů, mezi nimi i odborníci na letecké katastrofy. Podle posledních zjištění nebyla příčinou pádu letadla technická závada, ale nejspíše se jednalo o chybu pilota, který při opakovaném pokusu o přistání ve špatném počasí se strojem zavadil o vrcholky stromů.
Fotografie polského prezidentského páru, který nešťastně zahynul při letecké katastrofě ve Smolensku, stojí na pietním místě v Tel Avivu.
Fotografie polského prezidentského páru, který nešťastně zahynul při letecké katastrofě ve Smolensku, stojí na pietním místě v Tel Avivu.
FOTO: Reuters
Mluvčí polské vlády Pawel Graś uvedl, že Rusové čekali s otevřením černých skříněk právě na polský tým. Vláda také organizuje transport ostatků z Ruska do Polska ve dvou částech. První letoun z letiště Moskva-Domodědovo, kam byly ze Smolenska ostatky obětí převezeny, by měl přistát ve Varšavě ještě v neděli, druhý bude následovat v pondělí.
V neděli jmenoval dočasný prezident Bronislaw Komorowski šéfem prezidentské kanceláře Jacka Michalowského, který dosud působil jako programový ředitel Polsko-americké nadace svobody. Jeho předchůdce v úřadu Wladyslaw Stasiak je mezi oběťmi smolenské katastrofy.
Ruská televize Rossija jako poctu zemřelým členům polské elity při masakru v roce 1940 v neděli večer uvede snímek polského režiséra Andrzeje Wajdy Katyň v hlavním vysílacím čase. Půjde teprve o druhé vysílání tohoto filmu v ruské televizi vůbec.

Příští týden se oteplí na 17 stupňů

11. dubna 2010 v 17:49 | Medůza182 |  Ostatní
Příští týden se oteplí na 17 stupňů
Teploty až 17 stupňů Celsia očekávají meteorologové na konci příštího týdne, do té doby se budou držet kolem 12 stupňů. V následujících třiceti dnech bude počasí spíše průměrné. Vyplývá to z měsíční předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
FOTO: ČTK/AP
Včera 19:48
Na příštích deset dní meteorologové předpovídají zataženo až oblačno, občas déšť nebo přeháňky. Na horách by mohlo sněžit. Oblačnosti bude ubývat, postupně bude oblačno až polojasno. Nejnižší noční teploty by se měly pohybovat mezi šesti stupni a nulou, nejvyšší denní pak mezi sedmi a 12 stupni. Ve druhé polovině dekády by teploty mohly vystoupat až k 17 stupňům.
V příštích 30 dnech by se pak celkově měly teploty pohybovat kolem průměru pro toto období, který činí 9,5 stupně Celsia. V minulých letech průměrně napadlo v těchto dnech asi 50,3 milimetru srážek. Podle hydrometeorologů je poměrně neobvyklé, aby byly teplotně i srážkově průměrné tři dekády za sebou.
Podle záznamů ČHMÚ od roku 1934 napadlo nejméně srážek (11,5 milimetru) v tomto období v roce 1947, nejvíce pak v roce 1965 (106,2 milimetru). Nejtepleji bylo před deseti lety, kdy průměrná teplota činila 14,8 stupně, nejchladněji pak v roce 1938, kdy průměr dosáhl pouze 5,5 stupně Celsia.

V Česku bude v den pohřbu obětí polské katastrofy státní smutek

11. dubna 2010 v 17:47 | Medůza182 |  Ostatní
V Česku bude v den pohřbu obětí polské katastrofy státní smutek
Prezident Václav Klaus spolu s vládou vyhlásí v den, kdy budou v Polsku pohřbívat oběti sobotní letecké katastrofy ve Smolensku, v Česku státní smutek. Informoval o tom mluvčí ministerstva zahraničí Filip Kanda. Den pohřbu ještě není stanoven, spekuluje se o příští sobotě.
Lidé zapalují svíčky před polskou ambasádou v Praze
Lidé zapalují svíčky před polskou ambasádou v Praze
FOTO: Petr Horník, Právo
Dnes 11:40 - Praha
(Aktualizováno: 12:17 )
"(Vláda a prezident) rovněž rozhodli, aby v den smutku byly státní vlajky na vládních budovách jako výraz soustrasti a solidarity s polským lidem staženy na půl žerdi," uvedl.
Držet by se ten den měla i minuta ticha. Spekuluje se, že by dnem pohřbu mohla být sobota.
V den státního smutku se dle zákona o loteriích omezí provoz kasin a sázkových kanceláří.
Státní smutek byl v Česku například vyhlášen 14. září 2001 k uctění obětí leteckých útoků v New Yorku a Washingtonu. Ten den se rozezněly sirény, kostelní zvony, lidé drželi tři minuty ticha.

Zemřelo 96 lidí

Při sobotní katastrofě u západoruského města Smolensk zemřelo 96 lidí, včetně prezidenta Lecha Kaczyńského, jeho ženy a významných osobností státu. Byli členy delegace, která jela uctít památku katyňského masakru.
Příčinou nehody byla pravděpodobně chyba pilota, který se v husté mlze pokoušel přistát, ačkoliv se dispečeři snažili letadlo odklonit do Minsku. Černé skříňky se analyzují.

Na pohřeb pojedou čeští politici

Na pohřeb do Polska pojedou i čeští politici. Lídr ODS Petr Nečas řekl, že za jeho stranu pojede do Polska Mirek Topolánek, který se s tragicky zemřelým prezidentem Lechem Kaczyńským dobře znal.

Zde pro mě hlasujte!

11. dubna 2010 v 17:05 | Medůza182 |  Hlasuj pro mě
klikačka
http://sekulininka.blog.cz/1004/1-kolo-sonb - zde pro mě pls hlasujte- jsem pod novou přezdívkou Medůza182! V každém kole vypadne 1 soutěžící- když vydržím alespoň do 3. kola, dám vám sem to slíbené MEGA překvapení! Ale to tady bude stejně, tak na co se obtěžuju?!

Vtipy o blondýnách, nezařazené

11. dubna 2010 v 11:26 | Terkys182 |  Ostatní
Blondýna a bruneta jedou pouští. V tom jim však dojde benzín. Bruneta si vezme vodu a blondýna dveře od auta. Po chvíli plahočení to brunetě nedá a ptá se blondýny: ,,Hele, na co si neseš si dveře?"
Na to blodýna odpoví: ,, Přece- až mi bude vedro, otevřu si okýnko!"

Dvě blondýny zastaví před nákupním centrem, vystopí, a vtom si uvědoví, že si zabouchly klíčky uvnitř. Jedna cloumá s dreřmi, druhá se snaží rozbít zámek podpatkem. V tom jedna vykřikne: ,, Heleno, pohni! Za chvíli začne pršet a my jsme nezavřely střechu!"


Parta svalnatých chlapů cvičí v posilovně. V tom zazvoní mobil a jeden z nich to vezme.
,,Haló?"
,,Ahoj, miláčku, chtěla bych se tě na něco zeptat. Můžu si koupit sporťák za 3 miliony?"
,,Ale to víš, že můžeš."
,,Ach, děkuji, ty jsi hodný. A 15 aipodů?"
,,Ale jistě, miláčku."
,,Ach, ty jsi tak milý. A můžu začít chodit s tím chlapem odvedle?"
,,Ale zajisté, miláčku."
,,Ach, já tě tak miluji! Tak papá, čumáčku!"
,,Ahoj, zlatíčko!"
Chlap zavěsí, otočí se k ostatním a zeptá se: ,,Chlapi, čí to byl mobil?"
koťátko

Hlasujte pro mě v SONB

11. dubna 2010 v 11:11 | Terkys182 |  Hlasuj pro mě
Zde se pořádá SONB- jde o to, kolik hlasů nazbírám v anketě. Hlasujte pro mě, prosím:)
Když pro mě hlásnete, zavedu tady pro vás milé překvapení. Jsem tam pod přezdívkou Medůza182- moje nová přezdívka. Ale i tak ho sem nejspíš dám. . .

Polsko se zahalilo do smutku, lidé se modlí za oběti neštěstí

11. dubna 2010 v 10:46
Polsko se zahalilo do smutku, lidé se modlí za oběti neštěstí
Polsko se po sobotní tragické letecké nehodě u ruského Smolenska, při níž zahynul prezident a řada dalších osobností, zahalilo do smutku. V zemi platí od sobotního podvečera týdenní státní smutek a v neděli v poledne se život na pár okamžiků zastaví. Lidé dvěma minutami ticha uctí památku obětí.
Zcela zaplněné prostranství před prezidentským palácem ve Varšavě
FOTO: ČTK/AP
Dnes 10:18
Po dobu trvání státního smutku byly zrušeny veškeré kulturní a sportovní akce. Lidé před prezidentským palácem podepisují kondolenční listiny. Vlajky v zemi jsou staženy na půl žerdi a doplněny černou stuhou. Po celém Polsku se také budou konat mše za oběti neštěstí.
Vlajky v Polsku jsou staženy na půl žerdi a mají černý pruh
Vlajky v Polsku jsou staženy na půl žerdi a mají černý pruh
FOTO: Kacper Pempel, Reuters
Polská média se nevěnují prakticky jiným tématům. V polských televizích běží fotografie obětí, rozhlas vysílá vesměs smutnou hudbu a vysílány jsou také přenosy ze mší.
Většina polských zpravodajských webů má na znamení smutku pouze černobílé stránky.
Webové stránky polského deníku Gazeta Wyborcza
Webové stránky polského deníku Gazeta Wyborcza
FOTO: repro Gazeta Wyborcza
Ve Varšavě se lidé po celou noc scházeli před prezidentským palácem. Prostranství je plné květin, svíček, smutečních věnců a polských vlajek. Okolí prezidentského paláce je uzavřeno pro dopravu. Velmi podobná situace je i na  hlavním varšavském náměstí Maršálka Jósefa Pilsudského.
Svou účast projevují i Poláci v zahraničí. Před ambasádami v zemích s početnou polskou komunitou se také objevují květiny a hoří svíčky.
Žena v kanadské Ottawě zapaluje svíčku před polskou ambasádou.
Žena v kanadské Ottawě zapaluje svíčku před polskou ambasádou.

Zdroj: Novinky.cz

Pestrobarevné narcisy ozdobí zahradu i jarní stůl

11. dubna 2010 v 10:43 | Terkys182 |  Ostatní

Pestrobarevné narcisy ozdobí zahradu i jarní stůl

Bez narcisů si snad ani jaro neumíme představit. Nezdobí jen předzahrádky a zahradní zákoutí, ale i truhlíky za okny, misky i rozměrné mísy.
Warbler, skupina 6
FOTO: Jiří Antal, Právo
Dnes 8:30
Již dávno nemají jen bíložluté nebo žluté jednoduché květy, ale najdeme i tóny různých odstínů růžové, červené a oranžové, kombinace oranžové či růžové s bílou nebo žlutou atd. Výjimkou nejsou ani květy plné.
Narcisy mohou mámit svojí krásou, ale jsou omamné i jinak. Narkissos znamená v řečtině omamný. Také perský výraz nargis je nápadně podobný slovům jako narkotický, narkóza apod. Rostlina skutečně ve svých podzemních orgánech obsahuje omamné alkaloidy.
Cataract, skupina 1
Cataract, skupina 1
FOTO: Jiří Antal, Právo

Anglie byla první

Poprvé se začaly narcisy pěstovat v Anglii. Dodnes přetrvává tradice narcisových výstav v Londýně a soutěž o nejkrásnější květ. Spolupracují samozřejmě i s holandskými společnostmi, které se na cibulové květiny specializují. Narcisový festival se každoročně koná i v Rakousku.
Pozadu nezůstává ani Česká republika. I u nás existují specializované organizace pěstitelů narcisů. Pořádá se mnoho výstav, kde je možné spatřit bohatý sortiment včetně světových novinek. K největším patří každoroční výstava Narcis v Lysé nad Labem.
Shrike, skupina 11
Shrike, skupina 11
FOTO: Jiří Antal, Právo

Nezaměnitelné květy

Botanické druhy narcisů jsou doma především v Evropě (vyšší polohy a vlhké louky Rakouska, Švýcarska, Francie, Itálie, Řecka, Španělska, Portugalska, Anglie a Irska), ale našli bychom je i v Severní Africe, na Blízkém východě, v Číně a Japonsku. V přírodě střední Evropy a ve Středozemí bychom našli na čtyřicet druhů.
Květy narcisů jsou nezaměnitelné. Pravidelné okvětí je srostlé ze šesti lístků s pakorunkou v ústí trubky. Poupata chrání zelený toulec, který po rozkvětu zasychá. Na rozdíl od tulipánů jsou cibule narcisů protažené. Barva slupky je žlutá až hnědá.
Monza, skupina 4
Monza, skupina 4
FOTO: Jiří Antal, Právo
Jedním z nejznámějších druhů býval Narcissus poeticus pocházející z Pyrenejí. Bílá okvětí ozdobená drobnou žlutou pakorunkou s oranžovým lemem bývala častou ozdobou zahrádek.
Již v období Vánoc vykvétají odrůdy odvozené od N. tazzeta, který tvoří drobné květy ve vícekvětých okolících. Oblíbené jsou odrůdy od druhu N. cyclamineus s dlouhou pakorunkou a zpět otočenými okvětními lístky.
Stále se rozrůstající paletu odrůd si zahradníci rozdělili pro přehlednost do skupin
1. Trubkovité
2. S velkou pakorunkou
3. S malou pakorunkou
4. Plnokvěté
5. Triandrus (od N. triandrus)
6. Cyclamineus (od N. cyclamineus)
7. Jonquilla (od N. jonquilla)
8. Tazzeta (od N. tazzeta)
9. Poeticus (od N. poeticus)
10. Bulbocodium (od N. bulbocodium)
11. S členěnou pakorunkou
12. Ostatní druhy
Třináctou skupinu by tvořily původní botanické druhy.

Podmínky úspěšného pěstování

Narcisy jsou náročnější na vláhu než třeba tulipány. To ale neznamená, že mají stát ve vodě. Vyžadují kyprou a propustnou půdu. Stanoviště by mělo být slunné nebo jen málo zastíněné. Nezapomeneme na pravidelné doplňování živin.
Podle druhu či odrůdy kvetou od března do května. Odkvetlé květy odstraňujeme, aby se cibule zbytečně nevysilovaly, a přihnojíme hnojivou zálivkou.
Teal, skupina 1
Teal, skupina 1
FOTO: Jiří Antal, Právo
Listy neodstraňujeme. Během června zatáhnou a přesunou živiny do podzemních orgánů. Cibule sklízíme do poloviny července.
Cibule vysazujeme koncem září a v říjnu. Můžeme je vysazovat na stanoviště po tulipánech, ale naopak se to nedoporučuje. Vysazujeme je do hloubky přibližně 2-3x větší, než je výška cibule. Hlubší výsadba ochrání cibule před nepříznivými vlivy.
Citlivější odrůdy je vhodné na zimu překrýt silnější vrstvou listí.
Přesazujeme je jednou za 3-4 roky.
Doctor Alex Flemming, skupina 2
Doctor Alex Flemming, skupina 2
FOTO: Jiří Antal, Právo

Narcisy ve váze

Do vázy můžeme řezat narcisy v době, když se začíná otevírat toulec. Než je zkombinujeme s jinými květy, musíme nechat vyplavit sliz, který je pro ostatní květiny toxický, nebo je s jinými druhy vůbec nekombinujeme.

Zdroj: Novinky.cz