Téma týdne- peníze

13. března 2010 v 9:22 | Terkys182

Já vím, že už je konec týdne, ale to je jedno:

Takže, na co jsou nám dnes peníze?
Kažký by měl mít šanci si je vydělávat, aby mohl přežít. Každý musí mít alespoň základní věci k životu- teplé oblečení, střechu nad hlavou, jídlo, postel, koupelnu a pár korun v zásobě pro daně či dluhy. Ale někdo, kdo tohle všechno má, si řekne, že potřebuje větší postel, lepší vanu, počítač, televizi nebo větší bydlení. Ale proč si na to podstivě vydělávat dva roky? Snažší je přece jít vyloupit poštu nebo malou banku za rohem. Vezmu si stříkací pistoli, kuklu a vyřazané oblečení, otevřu dveře, všechno vyděsím, popadnu prachy a zavřu dveře. Hračka.
Řekněme, že se vám to podařilo- už máte vanu a sprchový kout v jednom, záchod, umyvadlo se zrcadlem, drahou postel, moderní kuchyň a máte rodinný domeček.
Ale říká se, že člověk má v srdci obrovskou díru, kterou není možné zahojit. A tak chcete vilu, kadilak a služebnictvo. Vezmete partu kamarádů a hurá do banky. Řekněme, že se vám to zase povedlo a máte vilu, kadilak, uklížečku, komorníka, vrátného a kuchařku.
Brzy vás to však omrzí a po vzoru jedné bondovky si pořídíte bodyguarda.
Ovšem vás doženou dluhy- na co ještě čekáte? Zajedete si s partou do vedlejšího města a přes noc tam hladce vyloupíte banku. Dluhy jsou v nedohlednu a vy už si nemáte co koupit. Ale tenhle život vás začne nudit. Máte sice obrovský pozemek, služebnictvo, vilu, kadilak, BMW a Volvo s armádou bodyguardů, ale ví o vaší existenci ví jen ten, kdo se náhodou podíval z okna správným směrem. Sem tam někoho podmáznete, ukradnete nějaký ten nápad a za chvíli jste slavným architektem a stavitelem nejrychlejších a nejdražších aut na světě. Ale co dělat teď? Zkrátka začnu hromadit bohatství krádežemi a loupežemi. Mafie například. Pár ilegálních podniků a styky s mafiány vám přece nic neudělá. Je vám 73, máte vilu, služebnictvo, veleůspěšné firmy, jste slavní a patříte mezi 3 nejbohatější rodiny na světě. Ale v tom si uvědomíte, že jste udělali špatně. Za celý život jste nic nedokázali, jenom několika liden zkazili život. Nebo vzali. Ano, máte obrovskouz, vzkvétající firmu, ale k čemu vám to je, když na vás doma nečeká nikdo, kdo by vám řekl:,,dobrá práce, miláčku!", s kým byste se každé ráno objímali na rozloučenou a kažký večer už se nemohli dočkat, až se k té osobě vrátíte? S kým byste si mohli popovídat o svých starostech a slabostech a bez někoho, kdo by využil rozsáhlé využití domu a zaplnil prázdné pokoje pod vámi? Koho by mohlo opečovávat nepotřebné služebnictvo?
Ale to už je vám na nic.
Celý svět se řídí heslem ,,aurum potestas est"-neboli ,,zlato je moc".
Bankovky a peníze, jak je známe dnes, jsou jen něčím, co přenáší hodnotu zlata.
Cena bankovek klesá, ale zlato se stále drží nahoře, protože ho nikdy nebude víc a nikdy ho nebude dost. Můžeme si dnes koupit většinou všechno- kupujeme vzdálené, nesmyslné a nepotřebné věci za penze a zlato, místo toho, abychom hledali důležitější a ničím koupitelné, blízké, prosté a známé věci. Ale kdo se zastaví dřív, než ho někdo zastaví?
Kdo dokáže odolat vidině bohatsví
a udělal by pro ni vše- ať už okradl nemohoucího, zmrzačil dobrého člověka, nebo zabil rodině nejdůležitějšího člena?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama