Stmívání- 4. kapitola (Dohoda)

5. února 2010 v 20:23 | Terkys182 |  Povídky a příběhy
Ten další zdroj nasládlého, štiplavého oderu je k nám blížil rychlostí světla. Jak jsou proboha ty bestie rychlé?
Cítila jsem, jak se Sam vedle mě napjal. Ze západu se zvedl vítr a přinesl s sebou i pach zbytku naší smečky.
Chvilku jsme vehnutě stáli a čekali. Ten svalnatý upír. Emmet se ted´ opíral o padlý a ztrouchnivělý strom a tvářil se velmi nedočkavě, jako by se jeho bratr nepohyboval dost rychle.
Po chvilince mezi nás něco lehce doskočilo na zem a vedle Carlislea stál nový upír- Edward. Měl bronzové vlasy, byl pohublejší a vytáhlejší, než jeho bratr. Oči měly barvu tekutého zlata, měl krásnou, bledou plet´ a jako jeho otec i bratr měl na sobě dokonale bílou, nepomuchlanou košily. Všichni vypadali jako sochy nějakých pohanských bohů krásy, vytesané z mramoru a vyleštěné k dokonalosti. Jako andělé krásy. At´ jsem se snažila sebevíc, nedokázala jsem si je představit jako vraždící nestvůry. Ale možná, že proto jsou tak nebezpeční.
,,Edwarde, tohle jsou místní vlci. Dnes jsme lovili na jejich území.", promluvil Carliske k Edwardovi. Ten přimhouřil oči. ,,Nezdá se mi, že bych dnes narazil na vlčí pach", ozval se podezdřívavě Edward, ,,Ale jestli je to skutečně vaše území, pak odejdeme."
Andy jakoby jemně pokývl hlavou na znamení souhlasu. ,,Dobrá tedy,", pokračoval Carlisle, ,,my tedy půjeme." Otočil se na své syny a pokynul jim. Emmet se přestal opírat o kládu a pomalým, plavým krokem se vydal k lesu směrem na západ. Edward si nás všechny, jednoho po druhém prohlédl naposledy prohlédl spěšným pohledem, než se vydal k lesu stejně jako Emmet. Carlisle se na nás naposledy otočil a řekl:,,Snad byste nás někdy mohli navštívit do Forks? V indiánské rezervaci tam žije smečka vlků. . . spřátelili se s námi, takže s vámi by neměli mít žádné potíže." Dobrosrdečně se na nás usmál, pořál nám hodně štěstí a s Emmetem a Edwardem zmizel v lese.
P.S.: Pište prosím komentáře!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama