Kniha Nový měsíc- 1.Oslava

14. února 2010 v 8:40 | Terkys182 |  Kapitoly z Nového měsíce
1. OSLAVA
Byla jsem na devadesát devět procent přesvědčená, že je to jenom sen.
Důvodů, proč jsem si byla tak jistá, bylo víc. Zaprvé jsem stála v zářivém kuželu slunečního světla - v takovém tom oslepujícím jasném slunci, jaké v mém novém domově v deštivém městečku Forks ve státě Washington nikdy nesvítilo. A zadruhé jsem se dívala na svou babičku Marii. Babička byla už šest let mrtvá, takže jsem svou teorii o snu měla slušně podloženou.
Babička se moc nezměnila; její tvář vypadala přesně tak, jak jsem si ji pamatovala. Kůži měla měkkou a zvadlou, poskládanou do tisíce drobných záhybů, které jemně přiléhaly ke kostem vespod. Vypadala jako sušená meruňka, jenom s chomáčem hustých bílých vlasů, které její hlavu obklopovaly jako mrak.
Naše ústa - ta její byla jeden scvrklý faldík vedle druhého - se roztáhla do stejně překvapeného pousmání v přesně ten samý okamžik. Bylo zřejmé, že taky nečekala, že mě tady uvidí.


Je mi líto, že toho sem nemůžu dát naráz víc, protože článek má nanejvíš 2000 znaků, minule mě to pěkně nakrklo. Takže se omlouvám, že A) je to tak krátké B) že jsem tady dlouho nebyla.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pavlakone pavlakone | E-mail | Web | 17. prosince 2010 v 9:08 | Reagovat

...newm jestli si vzpomínáš davala si mi komentar "Hele, ono je lepší dát alespoň 5 obrázků dohromady, takhle je to za A trochu trapný, jako že musíš dávat každej obrázek zvlášť, jako lemra líná a za B aby se na to alpoň  někdo koukl. :-D
Jak vidím, máš v hlavě samou lásku, koně apod. Jen dej pozor na Emáctví, holka! :oD"....... ja wíím..=D..kdyz sem en blog delala, neumela jsem sním...ted už wím, ze se to vsechno dat dohromady..=))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama