Stmívání- 1. kapitola (Vlčí povinnosti)

30. ledna 2010 v 18:46 | Terkys182 |  Povídky a příběhy
Je někde poblíž", přesvědčoval mě Sam. Tohle už jsme všichni zažili minimálně pětkrát. Sam vždycky vyhlásí poplah nejvyžšího stupně jen kvůli nějakému vybledlému houbaři. Ostatně- v téhle části světa jsou bledí všichni. Slunce tu skoro nesvítí a déšt´ věčně sužuje tyhle bažiny, lesy a blata. Uháněli jsme po vřesovišti směrem k hustým lesům, zády k městu. Kdyby to tudy prošlo, bylo by to cítit už 5 minut. Sam určitě viděl nějakého stopaře, který se domníval, že tu rostou houby.
Z lesíka vadle nás, který obklopoval část městečka vyrazila rezavá skvrna a uháněla tak, aby se s námi v polovině cesty k lesu setkala.Rose byla zdřejmě taky vyburcována k poplachu. ,,Tak kde se flákáš?", zafuněl na ni Sam. Svorně jsme s Rose protočily oči v sloup. Jako kdyby to nebylo nad slunce jasné. ,,No, slučně řečeno si myslím, že máš prostě jen moc velkou tla... pusu."
Sam vydal jemné zavrčení na znamení nesouhlasu.
Pro nějakého člověka by to byla jistojistě prapodivná podívaná- 3 obrovští vlci uhánějí přes vřesoviště směrem k lesu a vypadá to, jako by si povídali. Pěkně nepravděpodobné. Sam vedle mě dlouze a hlasitě zavyl. ,,Nesnáším, když mi vyješ do ucha", poznamenala jsem podrážděně. Sam vypadal, že by se nejraději nahlas rozesmál.
Byli jsme téměř v lese, když v tom se mezi stromy objevil mohutný černý vlk a zavyl krásným, naléhavým hlasem. Vycítili jsme, že nás volá k sobě a přidali jsme do běhu. Kryž jsme dobíhali na okraj lesa, vynořili se další dava vlci- jeden pískově žlutý a druhý s kožichem mítně do ruda. Po chvíli jsem si všimka záblesku mezi větvěmi a zpoza hromady suchých větví ladně vyskočil svěže hnědý vlk, hned po černém největší ze smečky. Podíval se na mě radostným pohledem, až jsem na kluzké zemi dostala menší smyk a škobrtla jsem. Černý vlk už stál na pařezu a tázavě se po nás rozhlížel, dokud jsme všichni nedošli blíž k němu. Podíval se po Samovi a promluvil:,, Co jsi viděl, Same?" Ptal se v myšlenkách, které jsme všichni slyšeli. Jako vlna, kterou jsme měli všichni naladěnou. Na tu samou vlnu jsme byli naladěni, když jsme sem běželi. ,,Byli tady a rychle utíkali co nejdál od města", začal Sam mluvit. Vlk s pískově žlutým kožichem udělal krok vpřed, když se po něm Sam tázavě a vyzívavě podíval. ,,Je to pravda, ucítil jsempodezdřelý pach a s Jesicou jsem pospíchal zkontrolovat hranici mezi městem a vřesovištěm". Při debatě hnědý vlk opatrně a velmi tiše prošel kolem shromážděných a vednul si vedle mě. Lehce do mě št´ouchnul čenichem. Nebyl naladěný na naší vlně, byl jen ve své hlavě. Oplatila jsem mu ho lehounkým, přívětivým zamručením. Co chcete dělat ve vlčí podobě?
,,A co ty, Jacku?"zeptal se pozorně černý vlk. Jack mu vážně odpověděl: ,,Na upozornění Jesici a Phila jsem se vydal po blatech a objevil jsem tam stopy a jejich pach. Jsou tady." Všichni byli velice napjatí, až na Jackaa Jacoba, který stále setrvával na ohromném pařezu. Všichni se po sobě nervózně dívali a pokukovali po Andym, který stále setrvával na ohromném pařezu. Všichni se po sobě nervózně dívali a pokukovali po Jackovi a Andym. Dlouho bylo ticho. Po chvíli se ozval Andy: ,,No, všichni myslíme na to samé. Ano, je to špatné- odvážili se dojít až k městu navzdory našemu pachu, ale jakmile zjistili, že o nich víme, dali se na útěk. Nejspíš byli moc hladoví a doufali, že na nás nenarazí." Všichni se trochu uvolnili, koneckonců, Andy nám přece nikdy nelhal. Pomalu se stmívalo a zapadající slunce zbarvilo stromy oranžovým světlem. V tom se událo několik věcí. Zaprvé- všichni se naježili a začali mocně, rozzuřeně vrčet. Zadruhé- Andy a Jack po sobě šlehli pohledem, jak to dělali vždy, když se měla smečka rozdělit. A zatřetí- z hloubi lesa jsem ucítila pach, který mě drásal a z kterého mě pálily oči. Nahrbila jsem se a instinktivně zavrčela, až se mi roztřáslo celé tělo. ,,Sam a Alice půjdou se mnou", zavrčel tiše Andy.,,Jesica, Rose a phil jdou s Jackem." Nikoho ani nenapadlo protestovat. Tyhle zrůdy nežijí ani v párech, jen vyjímečně, a jestli je jich víc, určitě nejsou jen tak ledajací. Možná tu po okolí pobíhá další taková krvelačná rodinka, která se nemůže dočkat, až zničí tuhle smečku a zmasakrují celé město. ,,Připravte se", zavrčel znova Andy. Tyhle zrůdy nežijí ani v párech, jen vyjímečně, a jestli je jich víc, určitě nejsou jen tak ledajací. Možná tu po okolí pobíhá další taková krvelačná rodinka, která se nemůže dočkat, až zničí tuhle smečku a zmasakrují celé město. ,,Připravte se", zavrčel znova Andy. ,,Lov začíná".
 P.S.: Info napíšu (možná později, zítra brzo ráno odjíždím) 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama