Co se nám to všem vlastně na Stmívání tolik líbí?

25. ledna 2010 v 22:02 | Terkys182 |  Twilight saga

Takže, pokud jste sem zavítali, pravděpodobně jste fandou ságy Stmívání. Ale proč se vlastně tato veleůspěšná sága čtyř knik líbí jak buranům, tak i romantikům?

Pokud vás tento článek zaujal, čtěte dál:

,,Ůplně od začátku- sága pojednává o lásce upíra a člověka, což je zdánlivě nemožné.
Jenže nejlepším přítelem hlavní hrdinky Belly je vlk- Belliin přítel, kluk a manžel je upír.
A jak nejspíš víte, vlci nesnáší upíry (vše se dozvíte ve Strašidelných historkách, které vše podrobně vysvětlují). Nejlepší kamarád vlkodlak a manžel upír- ideální vztahy."

Ale k hlavní otázce- v příběhu nechybí romantické zápletky, napětí, strach, boj o život apod. Po celou dobu je sága (až na část Rozbřesku) psána z pohledu Belly, která stojí mezi vlkodlaky a upíry, zabran´uje válce, která by je zabila. A tak čtenáři prožívají všechny Bellyiiny myšlenky a vidí, jak se Bella rozhoduje mezi svým nejvěrnějším a nejlepším přítelem, který jí jediný pomohl, když ji Edward opustil a mezi samotným, ůchvatným milujícím Edwardem, který odešel jen proto, aby Bellu ochránil a miloval ji tolik, že když se k němu donesla zpráva, že je mrtvá, vydal se do Itálie za Volturiovými, aby ho zničili.
Spousta lidí se při čtení ságy nedokáže zachránit od záchvatů vzrušení, slz, radosti a všeho možného. Takže co přitahuje sadisty a milovníky hororů?

V celé sáze se neustále střídají krvelační upíři, zuřící vlkodlaci, vlci velikosti koně,
děsivých příšer vykousávajících si cestu z těla matky zuby a dalšímy ohavnými nestvůrami.

,,Zkrátka a dobře, kniha se zalíbí milovníkům hororů, psychyckých trablí, napínavých konců, romantických příběků, milovníkům dívčích románů, nestvůr nebo někomu, kdo si prostě rád čte napínavé knihy."


Vřele se s Vámi loučí milovnice a znalkyně ságy Stmívaní a dlouhých komentářů

Terkys182.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama