Leden 2010

Heuréka

30. ledna 2010 v 20:26 | Terkys182 |  Twilight saga
Heuréka, napsala jsem díly, které se zobrazují po dvou dnech- v pátek se tu dočkáte posledního dílu, v sobotu jsem doma ale budu mít asi moc práce s učivem. Každopádně- máte co číst!

Stmívání- 1. kapitola (Vlčí povinnosti)

30. ledna 2010 v 18:46 | Terkys182 |  Povídky a příběhy
Je někde poblíž", přesvědčoval mě Sam. Tohle už jsme všichni zažili minimálně pětkrát. Sam vždycky vyhlásí poplah nejvyžšího stupně jen kvůli nějakému vybledlému houbaři. Ostatně- v téhle části světa jsou bledí všichni. Slunce tu skoro nesvítí a déšt´ věčně sužuje tyhle bažiny, lesy a blata. Uháněli jsme po vřesovišti směrem k hustým lesům, zády k městu. Kdyby to tudy prošlo, bylo by to cítit už 5 minut. Sam určitě viděl nějakého stopaře, který se domníval, že tu rostou houby.
Z lesíka vadle nás, který obklopoval část městečka vyrazila rezavá skvrna a uháněla tak, aby se s námi v polovině cesty k lesu setkala.Rose byla zdřejmě taky vyburcována k poplachu. ,,Tak kde se flákáš?", zafuněl na ni Sam. Svorně jsme s Rose protočily oči v sloup. Jako kdyby to nebylo nad slunce jasné. ,,No, slučně řečeno si myslím, že máš prostě jen moc velkou tla... pusu."
Sam vydal jemné zavrčení na znamení nesouhlasu.
Pro nějakého člověka by to byla jistojistě prapodivná podívaná- 3 obrovští vlci uhánějí přes vřesoviště směrem k lesu a vypadá to, jako by si povídali. Pěkně nepravděpodobné. Sam vedle mě dlouze a hlasitě zavyl. ,,Nesnáším, když mi vyješ do ucha", poznamenala jsem podrážděně. Sam vypadal, že by se nejraději nahlas rozesmál.
Byli jsme téměř v lese, když v tom se mezi stromy objevil mohutný černý vlk a zavyl krásným, naléhavým hlasem. Vycítili jsme, že nás volá k sobě a přidali jsme do běhu. Kryž jsme dobíhali na okraj lesa, vynořili se další dava vlci- jeden pískově žlutý a druhý s kožichem mítně do ruda. Po chvíli jsem si všimka záblesku mezi větvěmi a zpoza hromady suchých větví ladně vyskočil svěže hnědý vlk, hned po černém největší ze smečky. Podíval se na mě radostným pohledem, až jsem na kluzké zemi dostala menší smyk a škobrtla jsem. Černý vlk už stál na pařezu a tázavě se po nás rozhlížel, dokud jsme všichni nedošli blíž k němu. Podíval se po Samovi a promluvil:,, Co jsi viděl, Same?" Ptal se v myšlenkách, které jsme všichni slyšeli. Jako vlna, kterou jsme měli všichni naladěnou. Na tu samou vlnu jsme byli naladěni, když jsme sem běželi. ,,Byli tady a rychle utíkali co nejdál od města", začal Sam mluvit. Vlk s pískově žlutým kožichem udělal krok vpřed, když se po něm Sam tázavě a vyzívavě podíval. ,,Je to pravda, ucítil jsempodezdřelý pach a s Jesicou jsem pospíchal zkontrolovat hranici mezi městem a vřesovištěm". Při debatě hnědý vlk opatrně a velmi tiše prošel kolem shromážděných a vednul si vedle mě. Lehce do mě št´ouchnul čenichem. Nebyl naladěný na naší vlně, byl jen ve své hlavě. Oplatila jsem mu ho lehounkým, přívětivým zamručením. Co chcete dělat ve vlčí podobě?
,,A co ty, Jacku?"zeptal se pozorně černý vlk. Jack mu vážně odpověděl: ,,Na upozornění Jesici a Phila jsem se vydal po blatech a objevil jsem tam stopy a jejich pach. Jsou tady." Všichni byli velice napjatí, až na Jackaa Jacoba, který stále setrvával na ohromném pařezu. Všichni se po sobě nervózně dívali a pokukovali po Andym, který stále setrvával na ohromném pařezu. Všichni se po sobě nervózně dívali a pokukovali po Jackovi a Andym. Dlouho bylo ticho. Po chvíli se ozval Andy: ,,No, všichni myslíme na to samé. Ano, je to špatné- odvážili se dojít až k městu navzdory našemu pachu, ale jakmile zjistili, že o nich víme, dali se na útěk. Nejspíš byli moc hladoví a doufali, že na nás nenarazí." Všichni se trochu uvolnili, koneckonců, Andy nám přece nikdy nelhal. Pomalu se stmívalo a zapadající slunce zbarvilo stromy oranžovým světlem. V tom se událo několik věcí. Zaprvé- všichni se naježili a začali mocně, rozzuřeně vrčet. Zadruhé- Andy a Jack po sobě šlehli pohledem, jak to dělali vždy, když se měla smečka rozdělit. A zatřetí- z hloubi lesa jsem ucítila pach, který mě drásal a z kterého mě pálily oči. Nahrbila jsem se a instinktivně zavrčela, až se mi roztřáslo celé tělo. ,,Sam a Alice půjdou se mnou", zavrčel tiše Andy.,,Jesica, Rose a phil jdou s Jackem." Nikoho ani nenapadlo protestovat. Tyhle zrůdy nežijí ani v párech, jen vyjímečně, a jestli je jich víc, určitě nejsou jen tak ledajací. Možná tu po okolí pobíhá další taková krvelačná rodinka, která se nemůže dočkat, až zničí tuhle smečku a zmasakrují celé město. ,,Připravte se", zavrčel znova Andy. Tyhle zrůdy nežijí ani v párech, jen vyjímečně, a jestli je jich víc, určitě nejsou jen tak ledajací. Možná tu po okolí pobíhá další taková krvelačná rodinka, která se nemůže dočkat, až zničí tuhle smečku a zmasakrují celé město. ,,Připravte se", zavrčel znova Andy. ,,Lov začíná".
 P.S.: Info napíšu (možná později, zítra brzo ráno odjíždím) 

V neděli už tu nebudu, nejdřív příšní sobotu

29. ledna 2010 v 10:10 | Terkys182

Příští týden budeme lyžovat, plavat a půjdeme na Avatar. Odjížníme tuto neděli brzo ráno, nevím ani, jak vstanu.

Nejdříve tu ale budu zase příští sobotu, ale nezoufejte, nejspíš sem ještě něco přidám. . .


Nová soutěž

27. ledna 2010 v 18:38 | Terkys182 |  Twilight saga

Nazdar, lidi, napadlo mě, že si tady založíme další soutěž.

Tentokrát se jedná o znalosti z Twilight. Napište mi na můj e-mail Terkys182@seznam.cz přezdívku a jak dobře znáte Stmívání (viděl/a jsem film, četl/a jsem Rozbřesk, Nový měsíc. . .). Soutěž začne, až se přihlásí alespon´ 5 lidí.

P.S.: doufám, že nikdo nebude podvádět!


Info

27. ledna 2010 v 18:34 | Terkys182 |  Twilight saga

Omlouvám se, ale jeden člen mojí rodiny právě čte Nový měsíc a já jsem chtěla napsat i úryvek z knihy, ale ten někdo pracovně odjel a vrátí se dnes večer nebo někdy zítra. Ten si sebou vzal knihu, ale jakmile zůstane kniha chvíli nestřeželá, čapnu ji a okamžitě úryvek vypíšu.


Co se nám to všem vlastně na Stmívání tolik líbí?

25. ledna 2010 v 22:02 | Terkys182 |  Twilight saga

Takže, pokud jste sem zavítali, pravděpodobně jste fandou ságy Stmívání. Ale proč se vlastně tato veleůspěšná sága čtyř knik líbí jak buranům, tak i romantikům?

Pokud vás tento článek zaujal, čtěte dál:

,,Ůplně od začátku- sága pojednává o lásce upíra a člověka, což je zdánlivě nemožné.
Jenže nejlepším přítelem hlavní hrdinky Belly je vlk- Belliin přítel, kluk a manžel je upír.
A jak nejspíš víte, vlci nesnáší upíry (vše se dozvíte ve Strašidelných historkách, které vše podrobně vysvětlují). Nejlepší kamarád vlkodlak a manžel upír- ideální vztahy."

Ale k hlavní otázce- v příběhu nechybí romantické zápletky, napětí, strach, boj o život apod. Po celou dobu je sága (až na část Rozbřesku) psána z pohledu Belly, která stojí mezi vlkodlaky a upíry, zabran´uje válce, která by je zabila. A tak čtenáři prožívají všechny Bellyiiny myšlenky a vidí, jak se Bella rozhoduje mezi svým nejvěrnějším a nejlepším přítelem, který jí jediný pomohl, když ji Edward opustil a mezi samotným, ůchvatným milujícím Edwardem, který odešel jen proto, aby Bellu ochránil a miloval ji tolik, že když se k němu donesla zpráva, že je mrtvá, vydal se do Itálie za Volturiovými, aby ho zničili.
Spousta lidí se při čtení ságy nedokáže zachránit od záchvatů vzrušení, slz, radosti a všeho možného. Takže co přitahuje sadisty a milovníky hororů?

V celé sáze se neustále střídají krvelační upíři, zuřící vlkodlaci, vlci velikosti koně,
děsivých příšer vykousávajících si cestu z těla matky zuby a dalšímy ohavnými nestvůrami.

,,Zkrátka a dobře, kniha se zalíbí milovníkům hororů, psychyckých trablí, napínavých konců, romantických příběků, milovníkům dívčích románů, nestvůr nebo někomu, kdo si prostě rád čte napínavé knihy."


Vřele se s Vámi loučí milovnice a znalkyně ságy Stmívaní a dlouhých komentářů

Terkys182.


Navštěvujte tento blog!

23. ledna 2010 v 9:47 | Terkys182

Nazdar, chci vás požádat, abyste ČASTĚJI NAVŠTĚVOVALI TENTO BLOG! Možná o víkendu příjdu s něčím novým, ale zatím byste sem mohli chobit (alespoń)!


Popis Cullenových 2

19. ledna 2010 v 13:00 | Terkys182

Zde je pokračování!!!

  P.S.: pište komentáře!!!  
Upír by jim určitě utekl, ale byl tak vyhladovělý, že se otočil a zaůtočil...
Napřed napadl Carlislea, ale ostatní byli blízko za ním a tak se otočil, aby se bránil. Dva muže zabil a třetího odtáhl sebou.Carlislea nechal ležet krvácejícího na ulici.
Tomu bylo jasné, co jeho otec udělá: všechna těla budou spálena. Cokoliv infikované nestvůrou musí být zničeno. Zatímco ostatní pronásledovali zloducha a jeho obět´, jednal Carlisle čistě instinktivně.
Odplazil se do sklepa a tři dny strávil zahrabaný v hnijících bramborách. Po celou dobu nevydal jediný zvuk, a tak na sebe nepřitáhnul nežádoucí pozornost.
Po třech dnech, když pochopil, čím se stal, vzbouřil se proti tomu. Snažil se zničit sám sebe. Ale to není tak snadné. Skákal z velkých výšek, snažil se utopit v oceánu, ale byl novorozelý a příliš silný.
I když byl upírem krátce, dokázal odolat lovení. Sám sobě se moc hnusil, že měl sílu pokoušet se zabít vyhladověním.(Což není možné)

Jednou vnoci šlo kolem místa, kde se ukrýval stádo divokých jelenů. On byl tak vyhladovělý, že bezmyšlenkovitě skočil mezi ně a zaůtočil.
A tehdy si uvědomil, že je i jiná cesta, jak přežít. . .

Pokračování příště!!!


Kristen Steward bude mít paruku

18. ledna 2010 v 20:08 | Terkys182 |  Twilight saga

Kvůli filmu ,,The Runaways" si Kristen Steward (Bella Swanová ze stmívání) musela ostříhat vlasy. Po filmu Eclipse měla ale mít dlouhé vlasy. Mluvilo se o tom, že si je nechá znova dorůst, ale nakonec z toho sešlo a film Rozbřesk bude točit s parukou. A jak vypadá? Asi nějak takhle:


Informace- Nový měsíc

18. ledna 2010 v 19:52 | Terkys182 |  Twilight saga

,,Takže, o co v tomto díle vlastně jde?"

Bella má narozeniny- ale vůbec je nechce slavit. Jednak nemá ráda překvapení, ale hlavně je smutná, protože ted´ už bude navždy o rok starší než Edward.
Ale znáte Alici- ta si takovou příležitost nenechá utéct!
A tak uspořádá Belle oslavu- jen s Cullenovými. Bella tuto šanci samozdřejmě s nadšením vítá. Při rozbalování jednoho dárku se však řízne o papír a Jasper, který se většinu života živil lidskou krví, takovému pokušení neodolá. Edward srazí Bellu na stranu a odrazí Jaspera. kterého následně odvedou Carlisle a Emmet. Esmé a Alice se raději rychle vypaří, Edward jde za nimi a Rosalie u rozbalování tohoto dáru vůbec není.
Carlisle se vrátí, aby pomohl Belle, která si při Edwardově odstrčení způsobila velkou řeznou ránu na ruce. Bez problémů ji ošetší, aniž by jen dal najevo přítomnost tolika krave. Ale Edward se s Bellou už tolik nebaví, omítá ji a skoro si jí nevšímá. Bere si incident, který mohl být osudný, za svou vinu a o něčem neustále uvažuje.
To Belle dělá starosti, které se nakonec ukážou velmi pravdivé. . .

Pokračování příště

P.S.: pište PROSÍM komentáře!!!Puzzle Twilight ságy

18. ledna 2010 v 19:08 | Terkys182 |  Twilight saga

Tady máte odkaz na stránku, kde si můžete složit Twilight, New moon, Eclipse, Breaking down a více (např i Stephenii Mayerovou). Odkaz je zde.Stmívání- podrobný popis 2

18. ledna 2010 v 18:55 | Terkys182 |  Twilight saga
A tak je poprvé uviděla.
,,Seděli v nejvzdálenějším koutě jídelny, daleko ode mne. Bylo jich pět. Nemluvili a nejedli, ačkoliv každý z nich měl před sebou podnos s nedotčeným jídlem. Narozdíl od většiny ostatních studentů na mě necivěli, takže jsem si je mohla bezpečně prohlédnout bez obav, že se střetnu s mimořádně zaujatým pohledem. Ale to nebyl důvod, proč upoutali mou pozornost.
Nevypadali totiž jako ostatní. Ze tří kluků byl jeden veliký- vypracovaný jako hotový vzpěrač, s tmavými, kudrnatými vlasy. Další byl vyžší, štíhlejší, ale taky svalnatý, s vlasy medově blond´atými. Poslední byl vysoký a hubený, ne tak rozložitý, a vlasy měl rozcuchané, zbarvené do bronzova. Byl chlapečtější než ti druzí dva, kteří vypadali klidně na vysokoškoláky nebo spíš na zdejší učitele než na studenty.
Proti nim seděly dívky. Ta vysoká se svou krásou podobala soše. Měla nádhernou postavu, patřila k tomu typu, jaký člověk vídá na obálcečasopisu Sports Illustrated ve vydání s plavkami a s kterými nemůžete setrvat v jedné místnosti, aniž by tím neutrpěla vaše sebeůcta. Její vlasy byly zlaté, jemně se jí vlnily do půli zad. Menší dívka se podobala elfovi, šíleně hubená, s jemnými rysy. Vlasy měla sytě černé, ostříhané nakrátko a rozježené všemi směry.
A přesto si všichni byli navzájem tak podobní.

Tak, pokračování příště!

Už mě VÁŽNĚ bolí záda.Nejkrásnější obrázky ze Stmívání

18. ledna 2010 v 18:25 | Terkys182 |  Twilight saga


Zde je několik nejlepších obrázků ze Stmívání:

Edward Cullen:


Jasper a Alice, předurčení jeden druhému:
Tady moje lehounká tvorba:

Cullenova mládež:
Edward a Jacob- dva muži Belliina srdce:

Bella Swanová (Cullenová):

No, a další budou následovat!


Yorkšírský teriér

18. ledna 2010 v 18:07 | Terkys182

Takže, mám psa- to víte.

Je to Yorkšírský teriér, a já jsem se rozhodla dát sem několik fotek Yorkšíráků:

P.S.: jsou nádherný, že jo?


Žádost

18. ledna 2010 v 17:06 | Terkys182

Takže, půjdu rovnou k věci.

Chtěla bych vás VŠECHNY poprosit, aby jste PSALI KOMENTÁŘE.

Jako korupci přikládám svůj milovaný obrázek:


Spousta fotek ze Stmívání

18. ledna 2010 v 16:53 | Terkys182

Tady je stránka se spoustou fotek ze Stmívání-Spousta fotek ze Stmívání.

Tady je pár fotek:

TTady už je upírka Bella:)


No, a zbytek už uvidíte na této adrese!


Nový měsíc- vlci

18. ledna 2010 v 16:42 | Terkys182

Nazdar, jak všichni jistě víme, v Novém měsíci se oběví vlci.

Já mám uloženo několik fotek vlků- ne sice z přímo z filmu, ale ty možná taky seženu.No, skrátka a dobře, obrázky jsou zde a já čekám na vaše komentáře.

P.S.: nápisů si nevšímejte:)!

Test

18. ledna 2010 v 16:31 | Terkys182
Našla jsem jeden zajímavý odkaz. . .
No, mrkněte se sami:Test ,,jste upír''?Omlouvám se

18. ledna 2010 v 16:22 | Terkys182

Moc se omlouvám, chtěla jsem sem dát spoustu trilerů, měla jsem udělaný nádherný článek, ale ty odkazy nefungovaly.

Pokusím se to samozdřejmě spravit, ale nic neslibuju- alespon´ dnes. . .Triler k Novému měsíci

18. ledna 2010 v 16:17 | Terkys182

Zde jsou odkazy na trilery k Novému měsíci.

Tak si je užijte!


P.S.: ,,Možná to nebude fungovat, já vážně nevím, v čem je problém."